У Харкові відкрито виставку військових та патріотичних плакатів

0

Понад чотири десятки робіт представлено в Харкові на виставці військового та патріотичного плаката «Добровольці: добро і воля». Їхній автор ― професійний художник-оформлювач із Харкова Нікіта Тітов, який із початку Євромайдану викладає на папері те, чим заповнена душа патріота України. Про це повідомляє armyinform.com.ua.

― Коли на столичному майдані почали гинути перші люди, я відчув потужну потребу показати всім своє ставлення до злочинної влади, ― каже Нікіта Тітов. ― А з приходом війни на українську землю мій художній потенціал став іще потужнішим і вирвався на волю. У своїх роботах прагну показати, як війна перетворює все яскраве й барвисте на страшну реальність. І це слід пам’ятати щодня, щоби перемога була швидшою.

Нині в арсеналі художника-плакатиста близько сотні різних робіт. Причому більша частина з них так чи інакше пов’язана з темою війни. З виставками найкращих доробок він побував у Києві й Запоріжжі. У рідному ж Харкові часто виставляє плакати напередодні пам’ятних для українців дат.

Серед представлених плакатів є роботи, що розповідають про Євромайдан, ключові події війни на Донбасі, боротьбу з коронавірусом. Автор виклав на папері героїчні образи волонтера, добровольця, розвідника чи просто українського патріота. Також низка плакатів висміюють імперські прагнення Москви загарбати нашу державу чи нав’язати свої цінності.

― У самих назвах моїх робіт уже закладена ідея художника. І відвідувачам одразу ж стає все зрозуміло, ― пояснює автор.

Приміром, тут є плакати: «Календар війни», «Тиша, що вбиває», «Серце волонтера», «Майдан», «Військова розвідка» тощо.

Також на виставці Нікіта виставив на загальний показ поштову марку «Передова», де зображені військові й цивільні медики. Вона нагадує про війну та боротьбу з коронавірусом.

Серед перших відвідувачів ― колишній воїн окремої механізованої бригади імені Івана Сірка, учасник АТО молодший сержант запасу Рамаз Гаврилов.

― Потужний вибух емоцій ― так коротко можу розказати про свої враження. Я сфотографував усі роботи й виставлятиму в себе на сторінці в інтернеті. Уражає той факт, як двома-трьома кольорами й простими геометричними формами Нікіта зміг передати настрій українського воїна чи характер євромайданівця. Пораджу всім побратимам прийти сюди, щоб зануритися в його творчість, ― зазначив учасник російсько-української війни.

― Мої роботи прості й водночас глибокі за змістом. Мабуть, через це вони швидко поширюються в соцмережах. Для мене це найкраща нагорода за старання. А використання сучасних художніх прийомів допомагає кращому сприйняттю молоддю. Ти паче, що певне військово-патріотичне виховання також закладено в цих роботах, ― уважає плакатист.

Виставку Нікіти Тітова можуть побачити всі охочі до кінця березня в залі інноваційних технологій Харківського національного університету будівництва та архітектури.

Фото автора
Дмитро Горбунов

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я