Увечері 17 жовтня українські письменниці Альбіна Позднякова та Катерина Міхаліцина читали у Львові вірші у той час, як усі охочі могли долучитись до плетіння сіток.
На події побувала журналістка «Еспресо.Захід«.
Альбіна Позднякова, яка вже понад 8 років живе у США, приїхала до Львова вперше за цей час, проте від початку повномасштабного вторгнення разом зі спільнотою українців у Америці вони невпинно допомагають військовим, нагадують про війну та про те, хто винен у її розв’язанні.
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/262000_263000/262036_2_new_960x380_0.jpg)
Тим часом поезія віддзеркалює особисті сприйняття та переживання, допомагаючи переживати усі складні події не лише авторці, але й читачам.
Як додає Катерина Міхаліцина, за своїми віршами вона може прослідкувати хронологію подій великої війни – від перших днів повномасштабного вторгнення і до сьогодні, через усі больові точки українців.
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/262000_263000/262037_3_new_960x380_0.jpg)
Під акомпанемент віршів у бібліотеці на Ринку не лише про війну, але й про пережиття та спогади попередніх поколінь, усі охочі мали змогу долучитись до плетіння сіток, які поїдуть до українських бійців на передову.
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/262000_263000/262038_4_new_960x380_0.jpg)
Говорили про важливість відчуття дому та роду, про пам’ять поколінь та сучасні переживання, такі співзвучні з минулим рідних упродовж значної частини минулого століття – бабусь чи прабабусь, які пережили заслання, голод та війну, зберігаючи попри це своє зернятко українськості. Також і про українців за кордоном, їхню реакцію, пережиття та намагання максимально включитись у допомогу.
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/262000_263000/262040_6_new_960x380_0.jpg)
Як зазначила Альбіна Позднякова, у цей час їй дуже важливо читати вірші українською, ще й у рідному місті вперше за стільки часу.
zahid.espreso.tv
Прокоментуєте?