У Львові презентують мистецький аудіофільм «Терен у нозі» з 3D-звуком

0

До 120-річчя написання оповідання Івана Франка «Терен у нозі» у Львові презентують однойменний мистецький аудіофільм з 3D-звуком.

Не лише як ландшафт, але і як культурний і мистецький феномен Гуцулія віддавна приваблює письменників. Багато хто з них ще від другої половини ХІХ століття і дотепер не лише полюбляє мандрувати туди, надихатися верхами та спілкуванням зі спільнотою гуцулів, але й утілює свої спостереження, переживання, мистецькі ідеї щодо Гуцулії у літературних текстах.

«Гуцульський текст» — так називаємо феномен, який міцно, талановито і широким репертуаром тем, проблем і сюжетів сформувався в українській літературі на межі ХІХ – ХХ століть. Легше назвати тих письменників і письменниць, які не скеровували свого письменницького зору на Гуцулію, аніж перелічити тих, які творчо працювали у цьому напрямі.

Іван Франко, Михайло Коцюбинський, Ольга Кобилянська, Гнат Хоткевич, Марко Черемшина та інші автори-класики зокрема цікавлять нас як представники феномену «гуцульський текст», який, до речі, пізніше продовжився і розвинувся у творчості письменників-гуцулів (Данило Харов’юк, Петро Шекерик-Доників, Онуфрій Манчук); який бачимо також у творчості низки іноземних авторів (Карл Еміль Францоз, Станіслав Вінценз та ін.), який упевнено і плідно розвивається в сучасній українській літературі (наприклад, у творчості Люби-Параскевії Стринадюк).

Попри те, що Іванові Франку кількісно належать лише три твори («Терен у нозі», «Як Юра Шикманюк брів Черемош», «Гуцульський король»), які зараховуємо до гуцульського тексту, він є важливим автором у цьому переліку. У цих трьох творах Франко порушив якнайглибші екзистенційні проблеми, що цікавили і турбували гуцулів: людина і природа, стихії гірського ландшафту і стихії людських сердець, проблеми добра і зла, життя і смерті, ненависті і любові… Широка палітра проблем та глибина творчого засягу Франка-митця провокує актуалізовувати його гуцульський триптих у різноманітний спосіб.

Під час публічної презентації-розмови «Hutsulia Франка» йтиметься про феномен гуцульського тексту, про Гуцулію як магніт для українських письменників і митців, про гуцульський триптих Івана Франка та його актуальність у сьогоденні. В рамках події Дім Франка та аудіовидавництво «Audiostories» поділяться візією проєкту аудіофільму «Терен у нозі» з 3D-звуком. Відбудеться показ відеоматеріалів з польової роботи над проєктом в Криворівні за участі команди.

Презентація відбудеться 22 липня о 19:30 в Домі Франка, вул. Івана Франка, 150-152.

galinfo.com.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я