У Миколаєві відзначили день пам’яті Миколи Аркаса

0

7 січня 2022 року миколаївські письменники та активісти міста вшанували пам’ять українського діяча культури і освіти, композитора, історика, засновника й очільника товариства «Просвіта» у Миколаєві Миколи Миколайовича Аркаса.

Стало вже доброю традицією збиратися біля пам’ятного знака Аркасу в день його народин, аби вшанувати пам’ять славетного земляка.

Під час імпровізованого мітингу голова Миколаївської письменницької організації Віра Марущак віддала шану автору опери «Катерина», книги «Історія України-Русі», наголосивши на необхідності берегти цей безцінний спадок Аркаса для нащадків. Принагідно Віра Іванівна нагадала присутнім, що наступного, 2023 року, Миколаївщина гідно відзначатиме 170-річчя від дня народження Миколи Аркаса.

Поетеса, краєзнавиця Галина Запорожченко нагадала колегам про основні віхи життя «пана-благодійника» у Христофорівці, де довгий час проживала його родина й опікувалася освітою селянських дітей. Щиро подякувала шанувальникам і прихильникам його творчості, зокрема Валентині Погорєловій, вчительці-філологині з Баштанщини, багаторічній дослідниці життєвого й творчого шляху М. Аркаса, щирого патріота України; працівникам Христофорівського краєзнавчого музею, що був створений за життя лауреатом премії ім. Миколи Аркаса Віктором Москаленком, чия донька Наталія була присутня на урочистостях.

Олександр Лагошняк, краєзнавець, нагадав історичні факти з життя М. Аркаса. Зокрема, розповів про маєток, що колись був розташований неподалік від барельєфу великому українцю і нашому земляку.

Громадський діяч, освітянин, поет Леонід Ржепецький зачитав зворушливий вірш-посвяту пам’яті Аркаса.

Присутні поклали до пам’ятного знака Миколи Аркаса квіти та запалили лампадки. Нагадаємо, цю добру традицію – «Запали свічку Аркасу» – було започатковано письменницькою організацією на чолі з Вірою Марущак.

Пресслужба МОО НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я