У Німеччині відбувся вечір, присвячений українським письменникам

0
641

У німецькому місті Гайльбронн у Будинку літератури відбувся вечір, присвячений Тарасові Шевченку, Іванові Франку та Лесі Українці.

Літературні заходи завжди на межі відкриття. І на цей раз не було розчарованих. Три геніальні постаті української літератури та культури Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка тримали аудиторію в увазі та пошанівку.

Підготували розповіді про атлантів українського національного розвитку для німецької та української аудиторії три прекрасні жінки Наталя Плечистова, Галина Слабон та Катерина Климіна.

Головні твори, на яких зосередилися доповідачі: прижиттєві видання «Кобзаря» Тараса Шевченка; казка «Лис Микита» Івана Франка та його зв’язок із Ґете; «Триптих» Лесі Українки. Емоційному сприйняттю розповіді сприяли рідкісні світлини поетів.

Для того, щоб зустріч відбулася, доклав свого розуму і вміння Антон Кнітель, директор Будинку літератури в Гайльбронні, який підтримав ідею заходу та виготовив професійну рекламу.

Реакція на щирі відверті розповіді у присутніх письменників, журналістів, освітян була позитивною.
Мені ж особисто було зворушливо і тепло після цього заходу, попри зимову пору року. Добре, що все це прозвучало в Європі. Гірше те, що я, разом з іншими людьми, належу до переміщених осіб. Ще більше захотілося додому, на землю, де народилися Тарас Шевченко, Іван Франко і Леся Українка.

Віра Марущак, голова Миколаївської ОО НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я