У німецькому місті Гайльбронн у Будинку літератури відбувся вечір, присвячений Тарасові Шевченку, Іванові Франку та Лесі Українці.
Літературні заходи завжди на межі відкриття. І на цей раз не було розчарованих. Три геніальні постаті української літератури та культури Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка тримали аудиторію в увазі та пошанівку.
![](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/20230207_180708-1024x473.jpg)
Підготували розповіді про атлантів українського національного розвитку для німецької та української аудиторії три прекрасні жінки Наталя Плечистова, Галина Слабон та Катерина Климіна.
![](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/20230207_192822-1024x473.jpg)
Головні твори, на яких зосередилися доповідачі: прижиттєві видання «Кобзаря» Тараса Шевченка; казка «Лис Микита» Івана Франка та його зв’язок із Ґете; «Триптих» Лесі Українки. Емоційному сприйняттю розповіді сприяли рідкісні світлини поетів.
![](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/20230207_192351-1-1024x473.jpg)
Для того, щоб зустріч відбулася, доклав свого розуму і вміння Антон Кнітель, директор Будинку літератури в Гайльбронні, який підтримав ідею заходу та виготовив професійну рекламу.
![](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/20230207_193217-1024x473.jpg)
Реакція на щирі відверті розповіді у присутніх письменників, журналістів, освітян була позитивною.
Мені ж особисто було зворушливо і тепло після цього заходу, попри зимову пору року. Добре, що все це прозвучало в Європі. Гірше те, що я, разом з іншими людьми, належу до переміщених осіб. Ще більше захотілося додому, на землю, де народилися Тарас Шевченко, Іван Франко і Леся Українка.
Віра Марущак, голова Миколаївської ОО НСПУ
Прокоментуєте?