У Відні стартувала книжкова виставка Buch Wien, ряд заходів присвячений Україні

0
233

У Відні в середу розпочала роботу виставка-ярмарок Buch Wien, що є найбільшою книжковою виставкою та літературною подією в австрійській книжковій індустрії.

Як передає власний кореспондент Укрінформу, Buch Wien уже в 15-й раз запрошує відомих австрійських та міжнародних письменників як гостей.

«На вас чекають п’ять днів мовних феєрверків, літературних вражень та збагачення знань – подія настільки ж нефільтрована, красномовна, промовиста та космополітична, як саме місто Відень. Шість ярмаркових сцен та численні локації по всьому Відню стануть центром культури, нетворкінгу та натхнення», — зазначили організатори.

Заплановано, що під час виставки відбудуться понад 350 розмов, панельних дискусій та лекцій за участю 439 авторів та експертів з 25 країн. При цьому близько 112 заходів передбачені для дітей та підлітків.

У межах Buch Wien пройдуть десятки заходів високого рівня, на яких будуть обговорені головні теми сьогодення — війна рф проти України, штучний інтелект, кліматична криза, фемінізм та майбутнє демократії.

Розпочалася виставка з «Довгої ночі книг«. Почесною гостею стала британська письменниця, стендап-комік та науковиця А.Л. Кеннеді, яка у своїй вступній промові говорила про мистецтво починати — з шотландським гумором, дотепною соціальною критикою та гострою риторикою.

Далі спілкуванням з гостями заходу продовжили вже колишні кореспонденти австрійського суспільного телерадіомовника ORF у росії Міріам Беллер та Пауль Крісаї на тему «росія зсередини: Життя під час війни». Під час спілкування австрійські журналісти поділилися досвідом перебування в авторитарній державі, яка почала зовнішню агресію проти своєї країни-сусіда.

Темі війни рф проти України буде присвячено ряд заходів у межах Buch Wien. Зокрема, у четвер, 9 листопада, пройде панельна дискусія «У пошуках України», під час якої будуть представлені дві нові книги: «Звільнений сфінкс — Ukrainica у Відні після Першої світової війни», видана у співпраці зі Львівським університетом під керівництвом професора Інституту славістики Віденського університету Алоїза Вольдана, та том «Галичина» антології «Повернення додому», виданий Австрійською бібліотекою у Дрогобичі та її директором Ярославом Лопушанським. Обидві публікації стали можливими за підтримки Офісом співробітництва OeAD у Львові.

11 листопада відбудеться панельна дискусія «Криваві землі — чи вирішить війна в Україні долю Європи?» за участю української поетеси та перекладачки Ганни Гнедкової, австрійського політолога Антона Пелінки та колишнього посла Великої Британії в Україні та Австрії Лі Тернера.

У неділю, 12 листопада, на ярмарку пройде розмова з українською письменницею Наталією Чайковською та представлення авторкою німецькомовного перекладу своєї книги «Порцелянова лялька» (у німецькому перекладі — «Всі жінки, які це тут переживають» (All die Frauen, die das hier überleben»).

Як повідомляв Укрінформ, 75-й Франкфуртський книжковий ярмарок — Frankfurter Buchmesse – пройшов 18-22 жовтня під гаслом «Людство під час кризи», проти війни та насильства.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я