У суботу, 4 грудня, у Київському національному академічному театрі оперети відбулася церемонія нагородження переможців Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «ГРА».
Про це повідомляє infopost.media.
Перемогу у номінації «За найкращу драматичну виставу» здобув Закарпатський обласний угорський драматичний театр (м. Берегове) з виставою «Це дитя» (режисер Олег Мельничук).
Премія – своєрідний український театральний «Оскар», який вручають уже вчетверте.
89 професійних театральних колективів з усіх куточків України представили на суд журі свої найкращі прем’єри. До фінального шортлиста премії потрапили 12 вистав.
![театр000](http://infopost.media/wp-content/uploads/2021/12/1638789524.jpg)
Під час конкурсного відбору п’єсу за мотивами твору сучасного французького драматурга Жоеля Помру було представлено театром угорською мовою, але водночас її можна було переглянути онлайн з українськими та англійськими субтитрами.
«Потужна, глибока вистава! Вітаю переможців. Щиро за вас вболівала. І на Закарпаття треба їхати не лише за бринзою і вином, а і щоб відвідати насправді крутий театр у Береговому”, – зазначила у відгуку на фейсбуку Тетяна Гардашук, доктор філософських наук.
![gal-14951](https://infopost.media/wp-content/uploads/2021/12/1638789496.jpg)
![gal-14983](https://infopost.media/wp-content/uploads/2021/12/1638789521.jpg)
![gal-14975](https://infopost.media/wp-content/uploads/2021/12/1638789516.jpg)
У інших номінаціях переможці наступні:
- «За найкращу виставу для дітей» – «А хай то качка копне», Тернопільський академічний обласний театр актора і ляльки.
- «За найкращу пошуково-експериментальну виставу» – «Чорнобильдорф», Лабораторія сучасної опери Opera Aperta.
- «За найкращу виставу камерної сцени» – «Філоктет. Античний рейв», Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки.
- «За найкращу хореографічну/балетну/пластичну виставу» – «VIÑO», Культурне об’єднання «Хронотоп ЮЕЙ», Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра.
- «За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу» – «Лис Микита», Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької.
![театр002](http://infopost.media/wp-content/uploads/2021/12/1638789512.jpg)
Нагадаємо, засновником Усеукраїнського Фестивалю-Премії «ГРА» (GRA – Great Real Art) є Національна спілка театральних діячів України.
Про впевнену перемогу театру із Закарпаття, де актори грають на мові національної меншини, повідомили і більшість угорських ЗМІ.
Слід зазначити, що наразі в угорському театрі в Береговому триває робота над субтитруванням української мовою й інших вистав із репертуару.
Прокоментуєте?