Україна посилить міжнародну увагу до Криму — Еміне Джапарова

0

Замість питання “Коли Україна поверне Крим?” сьогодні доречніше ставити інше: “Що ми для цього маємо зробити?”.

Про це перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова заявила в Українському кризовому медіа-центрі під час колективного інтерв’ю в рамках престуру представників ЗМІ Кропивницького та Кіровоградської області до Києва. Про це повідомляє uacrisis.org.

За її словами, Крим — це не локальна проблема України. Звідси відбувається проекція російської агресії не тільки на регіон Чорного та Азовського морів, а й на Середземноморський регіон, включаючи північ Африки і Ближній Схід.

Для нашої країни, яка забезпечує продовольчу безпеку в цьому напрямі, це важливий момент. Крім інтенсивної мілітаризації півострова, Україну дуже непокоїть насильницька зміна демографічного складу. За приблизними оцінками, 60 тисяч наших громадян були вимушені виїхати з Криму. З іншого боку, активно завозиться населення. Це передусім військові, консультанти, бюрократи, викладачі російської мови і літератури.  Україна вважає необхідним повернути увагу міжнародної спільноти до цих та інших проблем, пов’язаних з окупацією Криму.

Одним із тих інструментів політико-демократичної боротьби, який не дозволить кримській темі зникнути з міжнародних радарів, стане “Кримська платформа”- координаційний майданчик, до якого долучаться країни, які солідаризуються з Україною та підтримують її територіальну цілісність.

Перша заступниця міністра закордонних справ України повідомила, що 23 серпня  – напередодні 30-ї річниці незалежності України — у Києві буде проведено Кримський саміт. За результатами цього масштабного заходу планується прийняти політичну декларацію.  “На моє глибоке переконання, Росія трансформуватиметься, і ми як країна маємо бути готовими до того, що використати те вікно можливостей, яке внаслідок цього відкриється”, – підкреслила Еміне Джапарова.

Діалог місцевих журналістів з Еміне Джапаровою — можливість почути позицію держави з болючого питання: “А що надалі з Кримом?”. Сьогодні це вкрай актуально, адже багато українців не мають жодного уявлення про те, що відбувається на окупованій території. Натомість наші співгромадяни по той бік адміністративного кордону чекають від держави підсилення дій із деокупації Кримського півострову та захисту їхніх інтересів.

На цьому тлі активізація широкого об’єктивного інформування з кримської тематики може стати найкращою протидією російській пропаганді.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я