Українська діаспора вшановує пам’ять загиблого від рук російських загарбників письменника Володимира Вакуленка

0
329

Українська діаспора має честь приєднатися до другого Національного тижня читань і оголошує про започаткування Тижня українських читань пам’яті Володимира Вакуленка.

2022 рік є для України й українців роком найтяжчих випробувань з часу відновлення Незалежності. Наша запекла боротьба проти російської навали й відчайдушний опір переважальним силам ворога вже стали легендарними. Це наші новітні визвольні змагання, правдива боротьба за Незалежність, і більше ніхто не зможе сказати, що ми отримали її в подарунок. Freedom is not free – цю істину українці вписують в новітню історію власною кров’ю. Це важкий, трагічний рік для українців, рік тріумфу Духу – і великих втрат, рік Звитяги – і страждань, рік окупації та звільнення міст та сіл. Однією з найтрагічніших, найболючіших втрат для української культури є загибель дитячого письменника Володимира Вакуленка, розстріляного окупантами навесні 2022 в Ізюмі, що на Харківщині.

Пан Володимир спершу був учасником Міжнародного літературного конкурсу «Дитяча українська казка ХХІ століття», а відтак став наставником і партнером у наших проєктах.

За результатами цього конкурсу видано збірку «Казковий дивосвіт» — туди, зокрема, увійшла й дивовижна казочка його авторства «Вередлива Настуся», що її можна знайти на 100-й сторінці видання.

Збірочку можна також узяти для читання в Державній бібліотеці іноземних мов міста Будапешт за адресою: 1056 Budapest, Molnár utca, 11; в Національній бібліотеці імені Сечені Ференца за адресою: 1014 Budapest, Szent György tér 4-5-6 або у Першій українській бібліотеці імені Маркіяна Шашкевича, заснованої Товариством української культури в Угорщині, за адресою: 1065 Budapest, Hajós utca 1.

Також казочку «Вередлива Настуся» можна знайти в мережі Інтернет, і навіть на сторінці Uljana Knyahinecka, де викладено світлини сторінок книги «Казковий дивосвіт».

Читаймо разом, символічно приєднуймося до другого Національного тижня читань.

Світла пам’ять дитячому письменнику Володимиру Вакуленко!

З повагою,

Уляна Княгинецька – авторка й організаторка Міжнародного проєкту «Дитяча українська казка ХХІ століття», член Товариства української культури в Угорщині;

Олена Диба – режисерка, кандидат педагогічних наук, організаторка Міжнародного проєкту «Дитяча українська казка ХХІ століття», член Товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка, м. Київ, Україна – м. Спліт, Хорватія;

Любов Славатинська – голова Товариства «Четверта Хвиля» м. Торонто, Канада.

Ольга Ходацька – заступниця голови Правління Київської «Просвіти», членкиня Української асоціації письменників художньо-соціальної літератури, м. Київ, Україна.

Еліна Заржицька – керівниця секції літератури для дітей та юнацтва «Джерело» при ДОО НСПУ, м. Дніпро. Україна.

Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я