Українські видавці вперше були на книжковому ярмарку арабського світу

0

Українські видавці, представники міжнародного фестивалю Книжковий Арсенал, Форуму видавців у Львові візьмуть участь у Бейрутському міжнародному арабському книжковому ярмарку, що проходить з 30 листопада по 3 грудня.

Про це повідомляє Марина Гримич, письменниця, директорка видавництва «Дуліби», дослідниця і дружина Посла України у Лівані Ігора Осташа.

Україна вперше стала почесним гостем найбільшого книжкового ярмарку арабського світу.

 «Чесно кажучи, проймає гордість за наш стенд на Бейрутському арабському книжковому ярмарку. Бейрут не дарма називають видавничою столицею арабського світу. Це наша перша участь у цьому престижному форумі, і відразу у якості почесних гостей. До нас тут прикута особлива увага, і вже під час відкриття ярмарку делегація VIP- гостей на чолі з колишнім прем’єр-міністром, а тепер лідером прем’єрської фракції Фуадом Синьйорою у числі перших завітала до нашого “бутікового” стенду», – зазначив Осташ на своїй сторінці у Facebook.

Над стендом працювали дизайнери-архітектори Катя Карбіт, Самі Карбіт.

10 грудня в рамках Українського дня на Бейрутському міжнародному арабскому книжковому ярмарку пройде День України. Зокрема відбудеться презентація арабомовного видання поетичної збірки Івана Франка «Зів’яле листя» у перекладі ліванського письменника, журналіста, перекладача, українознавця Імадеддіна Раефа. Проект Посольства України в Лівані та української громади. 

З промовами виступлять Посол України в Лівані Ігор Осташ, міністр культури Лівану Ґаттас Хурі, депутат Верховної Ради України, Голова Українсько-ліванської міжпарламентської групи Сергій Соболев, президент Клубу арабської культури Фаді Таміма.

Серед заходів планується презентація діяльності та книжкової продукції українських видавництв та книжкових ярмарків. Виступи дружини Посла України в Лівані Марини Гримич, координаторки Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» Оксани Хмельовської, директорки «Видавництва Анетти Антоненко», директорки видавництва «Родовід» Лідії Лихач, головної редакторки видавництва «Нора-друк» Елеонори Сімонової, програмної директорки «Форуму видавців у Львові» Софії Челяк, директора видавництва «Ніка-центр» Володимира Самойленка тощо.

11 грудня пройдуть ділові зустрічі українських та арабських видавців, підписання двосторонніх угод, також відбудеться підписання угод про співпрацю між Книжковим Арсеналом, Львівським форумом видавців, Клубом арабської культури та Асоціацією арабських видавців.

 

Джерело: Читомо

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я