В Івано-Франківську стартував літературний фестиваль «Прописи». Його організовують уперше для письменників-початківців. Як розповів «Суспільному» куратор проєкту Остап Сливинський, захід покликаний відкривати нові імена сучасної літератури.
Про це повідомляє suspilne.media.
За його словами, із 60 заявок учасників організатори фестивалю відібрали десять. Для участі у фестивалі письменники-початківці повинні були надіслати свої твори. Остап Сливинський каже, протягом чотирьох днів для них проведуть лекції, воркшопи та індивідуальні заняття. Також запланована й публічна програма для тих, хто цікавиться літературою.
«Суспільне. Карпати«
Орися Грудка на фестиваль приїхала зі Львова. Дівчина пише вірші та прозу. Каже, що у майбутньому мріє видати власну поетичну збірку.
«Головне очікування – це попрацювати з ментором над своїми текстами. Ось це стороннє око, також поета, воно дуже цінне. Якось страшно починати самій. Я буду працювати з поеткою Галиною Крук. Найважливіший виклик для мене зараз – це впорядкування віршів у збірку. Одна справа — вірш, його цілісність, інша – цілісність збірки, порядок, розташування, як це гарно зробити. Галина Крук має доволі багатий досвід у цьому», – розповідає Орися Грудка.
Богдан Бень також приїхав зі Львова. Хлопець пише прозу. Розповідає, що вже написав десять казок для дітей і нещодавно почав працювати над романом.
«Передусім хочу показати свої тексти професійним авторам, таким, як Юрій Андрухович. Літературним критикам, зокрема Ганні Улюрі. Фестиваль – це можливість побачити, чи дійсно ти чогось вартий. Це — головне питання, за яким я прийшов», – каже Богдан Бень.
Менторами для молодих авторів стануть письменники з Івано-Франківська та Львова. Вони проводитимуть уроки зі сценарного мистецтва, професійні лекції з творчого письма та літературної критики. Перший воркшоп провів Тарас Прохасько.
«Усі хочуть писати якнайкраще. І тому якихось правил, алгоритмів, що правильно, а що ні – не може бути. Але лекції, воркшопи чи розповіді про досвід інших можуть підштовхнути до якихось власних вирішень. Це є панорамою досвіду, який, можливо, не доведеться проходити самому», – розповідає Тарас Прохасько.
Куратор проєкту Остап Сливинський каже, що протягом чотирьох днів іванофранківці теж матимуть змогу зустрітися з літераторами. Модеруватимуть зустрічі учасники проєкту. За словами Остапа Сливинського, для авторів-початківців – це хороша можливість здобути новий досвід.
«Головна ціль фестивалю полягає в не в тому, щоб навчити молодих авторів писати чи презентувати себе, а щоб з’єднати покоління», – каже Остап Сливинський.
В Івано-Франківську проєкт реалізовує громадська організація ПЕН, яка об’єднує професійних письменників, за підтримки Українського культурного фонду. Виконавча директорка Тетяна Терен розповідає, що разом із колегами планує зробити фестиваль-воркшоп «Прописи» щорічним.
«Насправді дуже складно стати письменником у нашій літературі. Ми замислили фестиваль, який є школою, бо тут можна буде і навчатися, і працювати індивідуально з ментором, отримати якісь поради. І одночасно це є резиденція. Бо наші автори протягом тривалого часу житимуть у Франківську, взаємодіятимуть, обмінюватимуться ідеями», – розповідає Тетяна Терен.
Після завершення літературного фестивалю, за її словами, організатори опублікують альманах з творами учасників.
Фото: «Суспільне. Карпати»