В Ізмаїлі визначилися з новим місцем для пам’ятника Суворову

0

Депутати Ізмаїльської міської ради під час сесії 11 листопада визначились із тимчасовим місцем для перенесення пам’ятника Олександру Суворову з центру міста.

Про це повідомляє кореспондентка ІзбірКома.

Пам’ятник приберуть працівники місцевих комунальних підприємств «за межі громадського простору Ізмаїла». На період вирішення питання про перенесення його розмістять на території комунального підприємства «Ізмаїльське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства», тобто Водоканалу. Додамо, що шість років тому туди ж «переїхав» і пам’ятник Леніну, який до цього стояв біля будівлі Ізмаїльської міськради.

Конкретні строки демонтажу в документі не вказані. Дане рішення депутати ухвалили, розглянувши лист Ізмаїльської районної військової адміністрації, а також узявши до уваги попереднє рішення депутатського корпусу про перенос пам’ятника, продовжуючи процес позбавлення українського Ізмаїла від символіки імперського російського та радянського минулого.

Як зазначається в рішенні ради, скульптура та інші елементи пам’ятника тимчасово зберігатимуться на території КП «Ізмаїльське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства».

Раніше передбачалося, що його перенесуть до одного з міських музеїв. Автор пам’ятника — скульптор Борис Едвардс.

Пам’ятник споруджений на честь штурма російськими військами під командуванням Суворова фортеці Ізмаїлу 11 грудня 1790 року за ініціативою Військово-історичного товариства Півдня Росії, у 1913 році на громадські кошти, зібрані за підпискою.

Скульптура відлита Одеськими ливарними майстернями.

Зазначимо, що пам’ятник наразі обнесений щільним парканом. Це зробили після того, як невідомі принесли до нього стару побутову техніку та кілька разів залили монумент червоною фарбою, що символізує кров жертв російської агресії.

Ще в травні депутати Ізмаїльської міськради у віддаленому форматі зібралися, щоб розглянути одне питання — «позбуття символіки імперського російського минулого».

Йшлося про перейменування в Ізмаїлі проспекту, музею та школи, які носять ім’я російського полководця Олександра Суворова.

Крім того, свою назву змінить новий торговий центр Suvorovsky, в історичному центрі Ізмаїла. Перейменування відбудеться через невдоволення містян.

Також в Ізмаїлі переформатовують музей Суворова. На його місці з’явиться музейний комплекс під назвою «Ізмаїльський військово-історичний музей». 

izbirkom.org.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я