В Україні створили «Шрифтову Абетку ідентичності»

0
214

«Шрифтова Абетка української ідентичності» представляє літери зі сторони знакових для країни символів та модерних українських шрифтів. Автори культурного проєкту — Projector Foundation.

Мета проєкту — наголосити на ролі шрифтів у формуванні української візуальної культури та продемонструвати суспільству напрацювання наших дизайнерів.

«Шрифтова Абетка української ідентичності» — це сайт інтерактивної абетки української мови, де кожна з 33 літер символізує окрему подію, постать або символ нашої країни. Зокрема Ї — їжак протитанковий, Щ — Щедрик, а С — «Сміливі завжди мають щастя». Сторінка кожної літери оформлена за допомогою одного з українських новітніх шрифтів, які можна завантажити для створення власних проєктів.

За словами дизайнерів, українські шрифти почали активно з’являтися після Революції Гідності. Найвидатніші з них додали до Абетки, розказавши про їхніх авторів, історії створення та поради щодо використання. Серед представлених є шрифт Morta (Brute) Михайла Рафайлика, який передає форму стесаних темних вулканів, та названий на честь міфологічної богині смерті, шрифт Lezo Дмитра Кіфуляка, натхненний мечами та шаблями XV-XVll століть, та шрифт Digital Stitch Лук’яна Турецького, що поєднує піксельну структуру й традиційну вишивку хрестиком.

В описі проєкту йдеться, що в тридцяти трьох відібраних шрифтах можна прослідкувати й нашу візуальну історію, і сучасність, і майбутнє.

«Шрифтову Абетку української ідентичності» згодом можна буде побачити офлайн у форматі виставки постерів у київських закладах.

Проєкт створений у партнерстві з Фундацією ЗМІN та Tech Foundation. Дизайн втілила студія Obys.

Фото: сайт проєкту «Шрифтова Абетка української ідентичності»

chytomo.com

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я