«Взяв книги і постараюсь повернути»: на Чернігівщині знайшли записку від російського солдата

0

Записку від російського солдата з переліком книжок, які він без дозволу забрав у бібліотеці, знайшли у Терехівці, що біля Чернігова. Зокрема, він написав, що взяв почитати там оповідання Олега Сенцова, «Тараса Бульбу» Гоголя, загалом шість книжок. Про це Суспільному розповіла директорка Терехівського будинку культури Олена Ковальова.

Записку знайшла бібліотекарка, ще коли Терехівка була під окупацією. Вона живе біля будинку культури, побачила, що приміщення відкрите і вирішила зайти туди з сусідкою, розповіла Олена Ковальова.

«З будинку культури вийшли двоє російських військових і несли книжки. Бібліотекарка каже: «Це що у мене нові читачі?». Військовий сказав, що вони взяли почитати книжки і там залишили записку. Вона зайшла в бібліотеку і побачила, що в бібліотеці лежав листочок», — розповіла директорка Терехівського будинку культури Олена Ковальова.

Терехівський будинок культури. ФОТО: Суспільне Чернігів

На листочку перелік книжок: з Терехівського будинку культури забрали том Дюма, Бокаччо, Драйзера, Гоголя та Сенцова. Дописав, що буде намагатися повернути, побажав миру і вибачився.

Бібліотека у Терехівці розташована в приміщенні будинку культури. Там жили російські військові й залишили після себе безлад.

«Спочатку в будинку культури жили двоє російських військових, вони зламали замок. Потім там жило багато російських солдатів. Де їли, там і гадили вони. Одяг зі сцени — порвали, столи — поломили. Книги в бібліотеці – розкидані. Стіну в будинку культури пробили, щоб зробити вхід. Під будинком культури було викопане укриття», — каже Олена Ковальова.

Терехівський будинок культури. ФОТО: Суспільне Чернігів

Записка датована 5 березня 2022 року.Зараз вона лежить в бібліотеці. Книги, які обіцяв повернути російський солдат, так і не повернули,  сказала Олена Ковальова.

Вікторія Горнова

suspilne.media

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я