Які книги опинилися в капсулі, що імітує політ на Марс?

0
160

У NASA створили приміщення-капсулу для імітації умов річної подорожі на Марс. Business Insider розповів, які книги потрапили до її бібліотеки. Спойлер: не обійшлося без сюрпризів.

Що сталося

Яку книжку ви б узяли із собою, якби знали, що вам доведеться провести рік у капсулі, що прямує до Марсу? Варіантів безліч, і вони сильно залежать від конкретної людини, її поглядів та інтересів. Є своя версія й у співробітників NASA, які створювали бібліотеку в змодельованому агентством середовищі, що імітує річну подорож до Марсу. Приміщення-капсулу роздрукували на 3D-принтері.

До участі в експерименті долучились четверо людей: науковець Келлі Гастон, медик Натан Джонс, мікробіолог Анка Селаріу та інженер Росс Броквелл. У неділю вони ввійшли до капсули, і будуть там протягом 378 днів. 

Якщо клаустрофобія від життя з трьома незнайомцями у великій коробці, вас не лякає, то ось трохи деталей про тамтешню бібліотеку. До неї ввійшли:

  • «Space Physiology», Джея К. Бакі.
  • «The Five Dysfunctions of a Team», Патріка Ленчіоні.
  • «Physical Examination & Health Assesstement», Керолін Джарвіс.
  • «How to make maps», Пітера Антаматтена.
  • «Group Dynamics and Team Inteventions», Тімоті М. Франца.
  • «Life Support Systems for Human in Space», Еріка Сідхауса.

І якщо всі вони є доволі передбачуваним вибором, то до ще одної книги є питання. Це роман Джеймса Тейбора «Blind Descent: The Quest to Discover the Deepest Cave on Earth». Вона розповідає про двох шукачів пригод, які пройшли через найглибші печери світу.

Рецензія на книгу на Publishers Weekly так описує цю книгу: «Не відпускає читача, оскільки містить безліч небезпек: смертельні падіння, мікроби-вбивці, раптове поховання, асфіксія, клаустрофобія, тривога і галюцинації далеко під землею у світі без світла».

US-SPACE-MARS-CHAPEA

Юлія Ткач

vctr.media

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я