За рік і 5 місяців повномасштабного вторгнення рф скоїла 524 злочини проти медійників

0
121

За рік та п’ять місяців з початку повномасштабного вторгнення росія скоїла 524 злочини проти журналістів та медіа в Україні. Про це свідчать дані Моніторингу російських воєнних злочинів, що здійснює Інститут масової інформації.

Протягом 17-го місяця широкомасштабної війни ІМІ зафіксував п’ять порушень свободи слова, які вчинила росія, — це поранення журналістів. У липні на фронті загинули два медійники, які стали на захист України: Костянтин Гнітецький і Дмитро Рибаков.

За даними ІМІ, станом на 24 липня внаслідок російської збройної агресії проти України загинули 65 медійників, 10 з них — під час виконання професійної журналістської діяльності.

Крім того, впродовж липня війни поранення отримали п’ятеро медійників — як українських, так і іноземних: британська фотографка-фрилансерка Анастасія Тейлор-Лінд, журналістка з Латинської Америки Каталіна Гомес, журналістка ТСН Юлія Кирієнко, оператор медіакомпанії Deutsche Welle Євген Шилко та перекладач Дмитро.

Як повідомлялося, у червні росія скоїла 6 злочинів проти медійників України.

Нагадаємо, за рік та три місяці з початку повномасштабного вторгнення росія скоїла 514 злочинів проти журналістів та медіа в Україні.

Чільне фото: Getty Images

chytomo.com

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я