«Заборонений» онлайн: фільм про Василя Стуса виклали у відкритий доступ

0

Художню стрічку «Заборонений» про долю репресованого українського поета та дисидента Василя Стуса тепер можна безкоштовно переглянути онлайн. Про це повідомляє cinema.in.ua.

Він – велика частина української історії, але його власна історія досить трагічна, – йдеться в описі стрічки, яка стала доступною для перегляду на YouTube телеканалу 1+1. – Василь Стус – поет-шістдесятник, правозахисник, Герой України, борець за нашу культуру.

«Його намагалися зламати, знищити, стерти з людської пам’яті. А він і понині лунає віршами у серцях українців».

«Заборонений» – український художній повнометражний фільм про життя і загадкову смерть поета та його боротьбу з радянською системою. В картині зображені останні дні із життя Василя Стуса, а також його смерть у радянському таборі в ніч на 4 вересня 1985 року.

Заборонений онлайн
Заборонений онлайн

Події картини Романа Бровко розгортаються у 1965 році. Молодий поет Василь Стус, роль якого виконує Дмитро Ярошенко, не може змиритися з безправним становищем українців у Радянському Союзі та кидає виклик тоталітарній системі. Він говорить про те, про що мовчать мільйони. Незважаючи на постійний тиск і погрози, Стус не припиняє боротьбу навіть у засланні.

Дивіться фільм «Заборонений» онлайн.

В ролях: Дмитро Ярошенко, Діана Розовлян, Євгенія Гладій, Олег Масленніков, Віталій Салій, Карина Шереверова, Мирослава Філіповіч, Денис Роднянський, Павло Кільницький. Режисером фільму виступив Роман Бровко, авторами сценарію — Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов.

Початково назва фільму мала бути «Птах душі». Згодом назву змінили на «Стус», аби підкреслити, що сюжет стрічки обертається навколо життя легендарного українського поета та дисидента Василя Стуса. Пізніше назву знову змінили — зі «Стуса» на «Заборонений»; творча група стрічки відмовилась від імені поета у назві через те, що у фільмі представлено не лише біографію Василя Стуса, а й як образ часу й уособлення боротьби з режимом.

Офіційно зйомки фільму розпочались 30 квітня 2018 року на вулиці Хрещатик біля арки з виходом на вулицю Лютеранську у Києві. Фільм знято за декілька місяців — із травня по серпень 2018 року. Головними піснями до кінострічки стали пісні «Не топчіть конвалій» у виконанні Сергія «Фоми» Фоменка та гурту Mandry і «Колискова» від гурту «Без Обмежень».

Дивіться трейлер стрічки «Заборонений»: відео

Проєкт цього фільму став одним із переможців 10-го конкурсного відбору Держкіно, яке виділило 19,3 млн гривень із загального бюджету у 38,5 мільйонів гривень компанії UM-Group на підтримку фільму «Птах душі».

Нагадаємо, фільм вийшов в український кінопрокат 5 вересня 2019 року, до Дня пам’яті поета. Телепрем’єра фільму відбулася 28 листопада на каналі 1+1.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я