Українська громада Болгарії презентувала відеоекскурсію місцями Лесі Українки

0

Українська громада Болгарії до 150-річчя від дня народження Лесі Українки підготувала відеорозповідь «Леся Українка в Болгарії», у якій презентувала місця й епізоди з періоду життя поетеси в цій країні.

Про це повідомляється на сторінці посольства України в Болгарії в Фейсбуці, передає Укрінформ.

«Неймовірний подарунок від української громади в Болгарії до 150-ї річниці з дня народження Лесі Українки. Щиро дякуємо за цей проєкт, присв’ячений болгарському періоду життя і творчості геніальної української поетеси, пану Василю Жуківському та пані Антоніні Якімовій!», — зазначили в дипустанові.

Як зазначається в підписі до відео, Леся Українка один рік (1894-1895) гостювала у свого дядька професора Михайла Драгоманова у Софії, де він на прохання болгарського уряду викладав новітню історію у тутешній Вищій школі — зараз це Софійський університет імені Святого Климента Охридського. 

«Після Болгарії Леся Українка напише збірку поезій «Думи і мрії», «Відгуки», поему «Дивня казка», «Одно слово», драму «Кассандра», «В катакомбах», «Лісова пісня», «Камінний господар», «Бояриня»», — ідеться у ролику.

Розповідається, зокрема, що у Владаї (село в Міській області Софія — ред.), де гостювала Леся Українка, місцеві мешканці в 70-х роках ХХ століття встановили меморіальний знак на пошану видатної української поетеси.

Як повідомляв Укрінформ, 29 січня 2019 року Президент України Володимир Зеленський видав Указ №32/2021 про відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки на державному рівні.

Протягом 2021 року під егідою Міністерства культури та інформаційної політики відбудеться серія заходів із нагоди ювілею видатної українки 25 лютого.

У діаспорі, у свою чергу, цю дату відзначать педагогчними, освітніми, творчими конкурсами, проєктами тощо, які готують, зокрема, Спілка українських освітян діаспори, українці в Норвегії, Угорщині, ОАЕ, Німеччині, США, Греції та інших країнах, українські дипломатичні та консульські установи за кордоном тощо.

Відео: Украински TV вести Жукивский

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я