Голова Спілки письменників відповів на коментар ізраїльського посла про Бандеру

0

Голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський на своїй сторінці у Facebook відповів на коментар у Twitter Посла Ізраїлю в Україні Джоеля Ліона, в якому той назвав Степана Бандеру «пособником нацистського режиму».

«Ми рішуче засуджуємо будь-яке прославляння пособників нацистського режиму», – також заявив посол, коментуючи смолоскипну ходу до дня народження Бандери.

«Не буду зараз подавати свого бачення щодо ролі Бандери як символу українського визвольного руху – написав М.Сидоржевський. — Так само не буду запитувати, чи відповість на цей характерний «недипломатичний» пасаж керівництво української держави.

Скажу лиш, що заява ізраїльського посла абсолютно співзвучна з позицією ворога України – путінської Росії. Тієї самої Росії, керівництво якої марить тоталітаризмом і цинічно втручається у внутрішні справи західних демократичних держав. Тієї самої Росії, спецслужби якої вбивають громадян інших країн – як радянські спецслужби вбили і самого Степана Бандеру.

Також висловлю сумнів, що до компетенції дипломата належить давати оцінку історичним постатям іншої країни. Фаховий дипломат ніколи не дозволить собі робити подібні скандальні заяви.

І ще скажу, що ми, українці, не нав’язуємо іншим народам, кого із їхніх діячів їм славити, а кого проклинати.

Відповідно, ми самі, громадяни України, визначаємо своїх героїв і зрадників. Без допомоги і повчань з боку Ізраїлю, Росії, Польщі чи будь-якої іншої країни.

При цьому нагадаю, що ще у 2008 році Верховна Рада України визнала Голокост геноцидом євреїв. Однак Ізраїль досі так і не визнав Голодомор 1932 – 1933 років геноцидом українців».

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі.

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я