Із засідання Секретаріату НСПУ

0

Під головуванням очільника Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського відбулося чергове засідання Секретаріату НСПУ, результатом якого стала низка ухвал та доручень для врегулювання діяльності Спілки. 

На засіданні Секретаріату ухвалено скликати 18 жовтня Правління НСПУ.

На розгляд Правління НСПУ, згідно зі Статутом Спілки, Секретаріатом внесена пропозиція з 1 вересня внести зміни до штатного розкладу. Згідно з цими змінами, щомісячний фонд заробітної платні для кожної обласної письменницької організації становитиме встановлений державою мінімум – 3 тис. 723 грн. Як відомо, дотепер ця сума становила всього 2 тис. грн. Також частково, в межах до 1 тис. грн., буде піднята зарплатня працівникам апарату НСПУ. Підвищення зарплатні стало можливим завдяки зростанню рівня надходжень за оренду приміщень НСПУ, а також це стало результатом ефективних дій нинішнього керівництва НСПУ. Голова НСПУ повідомив, що у разі підвищення урядом з нового року мінімального розміру зарплатні до 4 тис. 200 грн. буде відповідно збільшена зарплатня для обласних організацій.  

На засіданні Секретаріату розглянуто заяву голови творчого об’єднання сатириків і гумористів КО НСПУ Г. Гайового. У заяві йшлося про грубе порушення головою КО НСПУ В.Даниленком Статуту НСПУ і Положення Київської організації НСПУ, а саме – про спробу усунення Г.Гайового в незаконний спосіб з посади голови творчого об’єднання сатириків і гумористів КО НСПУ і самочинного призначення на цю посаду Валентини Козак. Згідно з Положенням КО НСПУ, вибори голови творчого обєднання КО НСПУ – виключно прерогатива самого творчого обєднання. 

Секретаріатом НСПУ винесено рішення за порушення Статуту НСПУ і Положення КО НСПУ В.Даниленку винести догану, а голові творчого об’єднання сатириків і гумористів КО НСПУ Г.Гайовому, відповідно до статті 6.15 д Статуту НСПУ, рекомендовано скликати засідання творчого об’єднання сатириків і гумористів КО НСПУ для розгляду ситуації і прийняття відповідних рішень.

Також Секретаріатом розглянуто питання про ситуацію в творчому обєднанні перекладачів КО НСПУ після смерті його голови Вс. Ткаченка. Відповідно до статті 6.15 д Статуту НСПУ, ухвалено рішення доручити секретареві НСПУ О.Божку скликати 25 вересня засідання творчого обєднання перекладачів, на якому обрати голову творчого обєднання перекладачів КО НСПУ.

Коментуючи позастатутні дії керівника КО НСПУ В.Даниленка, голова НСПУ М.Сидоржевський зокрема зазначив, що чинний Статут чітко визначає компетенцію спілчанського керівника будь-якого рівня і надає можливості для прийняття, у разі порушення ним Статуту НСПУ, відповідних рішень голові НСПУ, Секретаріату, Правлінню і письменницькому з’їзду. 

На засіданні Секретаріату НСПУ було затверджено Положення про комісію з творчої спадщини Р. Гамади, а також на розгляд Міністерства культури України запропоновано представників від НСПУ до складу журі Літературної премії ім. Г. Кочура – Олександра Божка і Сергія Борщевського.

Прес-центр НСПУ

 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я