Із засідання Секретаріату НСПУ

0

Під головуванням очільника Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського 15 грудня відбулося засідання Секретаріату НСПУ, результатом якого стала низка доручень та ухвал для врегулювання діяльності Спілки.

М. Сидоржевський повідомив про завершення в Міністерстві юстиції України процедури реєстрацію нового Статуту НСПУ. Голова Спілки висловив подяку всім, хто доклав зусиль для того, щоб це було зроблено. Як зазначив очільник НСПУ, текст нового Статуту НСПУ буде надрукований в наступному номері «Літературної України».

Розглянуто питання щодо розірвання угоди оренди з підприємством «Банкова, 2», яке орендує частину приміщення в Будинку письменників, а ще за частину площі вже чотири роки судиться з НСПУ, незаконно претендуючи на її привласнення. Участь в обговоренні приймали не тільки секретарі НСПУ, а й представники орендаря, яких було запрошено на засідання Секретаріату. Після тривалого обговорення прийнято ухвалу: залишити в силі пропозицію НСПУ до «Банкової, 2» від 28.11.2017 щодо припинення, у зв’язку з завершенням терміну дії оренди 31.12.2017, угоди про оренду; повернутися до остаточного вирішення питання відносин з «Банковою, 2» на засіданні Секретаріату 28 грудня. 

На засіданні затверджено склад оргкомітету з проведення Міжнародного шевченківського свята «В сім’ї вольній, новій…», яке відбудеться в травні 2018 року на Вінничині. Відтак, до складу увійшли: В.Мельник (голова оргкомітету), М.Шевченко (заступник голови),  О.Божко, В.Вітковський, Б.Гайворонська,Т.Гайдар (Міністерство культури), С.Гальченко, О.Гордон, С.Городинський (Вінницька ОДА), Н.Гнатюк, М.Каменюк, С.Куліда, П.Мовчан, Л.Нікіфоренко (Міністерство культури), Я.Орос, Б.Пономаренко, В.Саламаха, М.Славинський, К.Сторончак, Т.Фольварочна, С.Фоменко (Міністерство культури). 

Крім того, на Секретаріаті було затверджено пропозиції до нового складу журі літературної премії Міністерства культури ім. Олеся Гончара: М. Сидоржевський, С.Гальченко, П.Кононенко, П.Перебийніс, Т.Зарівна, М.Славинський, Н.Дзюбенко-Мейс.

Заступник голови НСПУ В. Мельник  відзвітував про процес виходу НСПУ зі складу співзасновників журналу «Березіль». На Секретаріаті ухвалено проект договору про передачу прав на заснування друкованого засобу масової інформації журналу «Березіль» другому співзасновнику – трудовому колективу редакції журналу.  Крім того, редакція журналу «Березіль» має надати  звіт про фінансово-господарську діяльність за 2015, 2016, 2017 роки в термін до 1 лютого 2018 року.  Нагадаємо, що за рішенням Правління від 7 вересня ц.р., НСПУ має вийти зі складу співзасновників журналу «Березіль».  

Також розглянуто інші питання порядку денного.

Зокрема, на засіданні розглянуто питання співпраці зі Спілкою незалежних болгарських письменників.  Відтак було вирішено надати звання «почесний член НСПУ» Марину Кандієву (голові СНБП), Николі Герджикову (заступнику голови СНБП), перекладачам Вані Ангеловій та Божко Ангелову. 

Прес-служба НСПУ

 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я