Літературна зустріч у Криничках

0

6 серпня бібліотекарі та шанувальники літературного слова Криничанської об’єднаної територіальної громади Дніпропетровської області радо зустрічали письменницький десант. У гості до них прибув Володимир Андрійович Гузенко (Кільченський), автор історичної трилогії «Присмак волі» та роману «За Київським часом», лауреат літературних премій ім. М.Чабанівського та ім. О. Кравченко.

Якщо у трилогії події відбуваються під час славної козацької доби, то в романі «За київським часом» автор переносить читача у зовсім близьке минуле нашої держави і висвітлює події, які відбувалися в 2013-2014 роках.  Події стрімко розгортаються в Криму, а затим і на сході України. Незважаючи на небоєздатність Збройних сил України, більшість наших льотчиків залишаються вірними присязі на вірність України і дають достойну відсіч агресору. Путінські посіпаки: окупанти і запроданці на своїй шкурі відчули, що справжніх українців не зламати.

Разом із Володимиром Андрійовичем, заступником голови Дніпропетровської обласної організації Національної спілки письменників України прибув також Євген Безус, автор восьми книг прози, поезій і казочок для дітей, член правління ДОО НСПУ, лауреат премії ім. О. Кравченко – 2014р., літературно-патріотичного конкурсу Дніпропетровщини – 2016р. та міжнародного літературного конкурсу прозових україномовних творів «DNIPRO-BOOK-FEST-2020».

Володимир Кільченський і Євген Безус цікаво, а ще і з гумористичними нотками розповіли про себе. Ознайомили присутніх зі своїми творами, декламуючи фрагменти прози та вірші.

Судячи з реакції зали, виступи письменників сподобались.

Потім автори відповідали на запитання. Зачеплена була й болюча тема – перевага інтернет-ресурсів, особливо тих, що формують споживацьке відношення до літератури.

Серед присутніх на заході були й учасники гурту «Душі криниця» Олександра Нестеренко і Ольга Карпушова. Вони щиро й задушевно заспівали декілька пісень зі свого репертуару. Особливе враження на присутніх справила пісня «А журавлі летять».

На завершення зустрічі письменники дарували свої книжки з автографами шанувальникам літератури і бібліотекам громади, а ті їм – квіти.

Чи то наші письменники так гарно презентували свої твори, чи то присутні дійсно відчували голод за сучасною українською книгою і спілкуванням з авторами творів, бо півсотні книжок, привезених гостями, швидко опинились у читачів.

У хвилини розставання місцеві шанувальники прози й поезії запрошували гостей приїжджати ще. А гості обіцяли повернутися.

Насамкінець письменники і читачі поклали квіти до підніжжя пам’ятника  Світочу України – Тарасові Григоровичу Шевченку.

Модерувала захід Тетяна Бобошко, директор комунального закладу Криничанська бібліотека.

Федір Кісточка

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я