МКІП: Державна служба охорони культурної спадщини та Державна інспекція культурної спадщини розпочнуть свою роботу

0

Уряд надав юридичні підстави для початку роботи Державної служби охорони культурної спадщини та Державної інспекції культурної спадщини. Постанову Кабінету Міністрів «Про відновлення дії деяких положень постанови Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 року № 1185» Уряд ухвалив 16 червня.

Ці органи виконавчої влади відповідатимуть за реалізацію державної політики у сферах охорони культурної спадщини, музейної справи, вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей. Їхня діяльність вагома, адже вони ще й здійснюють контроль у галузі, оперативно реагуючи на проблеми. 

Планується, що Держслужба культурної спадщини буде опікуватися дозвільними та адміністративними послугами у сфері охорони спадщини, управляти культурними інституціями, такими, як музейні комплекси, реалізовуватиме політику щодо повернення в Україну культурних цінностей. Натомість Держінспекція здійснюватиме нагляд і контроль у сфері охорони культурної спадщини.

«Вірю, що з роботою служби та інспекції випадки руйнування спадщини зменшаться у рази. А до України активніше повертатимуться наші цінності. Таке рішення Уряду завершує реформування у системі управління культурою, адже МКІП відтепер буде опікуватися стратегіями та політиками, а оперативною діяльністю – агентства та служби», — підкреслив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Джерело: mkip.gov.ua.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я