На засіданні Секретаріату НСПУ

0

Під головуванням очільника Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського 20 квітня  відбулося чергове засідання Секретаріату НСПУ, результатом якого стала низка доручень та ухвал для врегулювання діяльності Спілки. 

Перш за все, голова доповів про виконання ухвал з’їзду письменників від 31 березня та засідання Секретаріату  від 30 березня. 

Секретар НСПУ по роботі з молодими авторами, в.о. голови оргкомітету  з підготовки та проведення Міжнародного шевченківського свята «В сім’ї вольній, новій» Богдана Гайворонська та головний бухгалтер НСПУ Віра Саламаха доповіли про хід підготовки до свята. Днями на Луганщині відбулася нарада керівників районних управлінь культури з організаційних питань,в роботі якої взяла учать Б.Гайворонська. Актуальним лишається питання транспортування делегатів на Луганщину, яке повинно вирішитися найближчим часом. 

Сергій Куліда доповів про підготовку до проведення літературно-мистецьких фестивалів на Київщині. Незабаром планується провести фестивалі у Макарові, Броварах та Згурівці. Нагадаємо, що Сергій Куліда вже має позитивний досвід організації книжкових ярмарків. З його ініціативи було проведено фестивалі в Бородянці та Бучі. Також С. Куліда спільно з М. Славинським запропонували започаткувати Асоціацію авторів пригодницького жанру. 

Секретаріатом ухвалено рішення затвердити С. Куліду радником голови НСПУ та координатором літературно-мистецьких проектів Спілки. 

Затверджено рішення журі премії «Гранослов». У номінації «Поезія» переміг Сергій Шкабара (Київ, 25 років).  Переможці у номінації «Проза» —  Ольга Семиляк (Вінницька область, 24 роки) та Юлія Чернієнко (Херсон, 33 рокиПереможець у номінації «Переклад» — Валерій Бутевич (Варшава, 33 роки).  Книги переможців побачать світ у видавництві «Український письменник» коштом Міністерства молоді та спорту.  Директор видавництва Микола Славинський доповів про те, що цього року «Український письменник» візьме участь у Книжковому Арсеналі.  Спільно з «Літературною Україною» буде організовано стенд, де можна буде ознайомитися та придбати продукцію «УП», а також передплатити «ЛУ». 

Також обговорено інші питання порядку денного. Голова НСПУ М. Сидоржевський та директор ДУМу В. Герасимчук доповіли про майнові проблеми НСПУ.  

Заступник голови НСПУ з творчих питань Олександр Гордон доповів про хід підготовки до проведення заходів «Поетичної весни в Києві».  Планується проведення Великого поетичного вечора в музеї літератури та інших музеях столиці, а також читання поезії біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Детальна концепція проведення поетичної весни буде обговорена на наступному засіданні Секретаріату. 

Затверджено рішення журі «Благовіст». Лауреат у номінації «Перша книга» – Надія Позняк, збірка «Шкіра», переможець у номінації «Поезія» — Ольга Кіс, збірка «Числа пророчі», переможець у номінації «Проза» — Василь Горбатюк, книга повістей та оповідань «Птиці над нами». 

Анна Дрофа, 

прес-секретар НСПУ

 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я