«Не допустити реваншу антиукраїнських сил»

0

Заява Секретаріату Національної спілки письменників України.

Секретаріат НСПУ, сприймаючи результат виборів до Верховної Ради України як факт демократичного волевиявлення волі українського народу, разом з тим з тривогою застерігає, що посилення пацифістських і проросійських настроїв у суспільстві, яке спостерігається впродовж останнього часу, може мати непередбачувані і загрозливі для української держави наслідки.

Вважаємо, що це стало можливим не лише завдяки прорахункам попередньої влади в соціально-економічній сфері і численним корупційним скандалам (що призвело до значного посилення протестних настроїв у суспільстві), а й стало результатом безвідповідальної і злочинно бездарної державної політики у царині інформаційної безпеки.

НСПУ, інші громадські інституції неодноразово зверталися до керівництва країни з закликами ставитися до проблем гуманітарного характеру як до кардинально важливих для суспільства і держави, оскільки сучасний розвиток інформаційних технологій дозволяє надзвичайно ефективно впливати на масову свідомість громадян і формувати необхідні для замовників суспільні стереотипи.

Особливо це небезпечно з огляду на неоголошену війну, розв’язану проти України кремлівським режимом, і шаленою антиукраїнською пропагандою в російських засобах масової інформації.

На жаль, ці застереження не були почуті, відтак результати президентських і парламентських виборів стали в тому числі наслідком і фактично повного ігнорування з боку керівництва державою питань інформаційної безпеки.

При цьому спостерігається повзуча тенденція скуповування антиукраїнськими силами засобів масової інформації, насамперед провідних вітчизняних телеканалів, що безумовно спричинить подальшу корозію суспільної свідомості, посилення позицій Кремля в Україні і нав’язування облудної і вкрай небезпечної тези про можливість замирення з ворогом. Такий «мир» можливий, але – повністю на умовах російського агресора.

Зважаючи на те, що справжньою метою кремлівського режиму є знищення України як європейської держави, і беручи до уваги те, що саме інформаційна безпека є найбільш вразливою ділянкою державної політики, через яку ворог заходить у наші домівки і нашу свідомість, звертаємося до громадсько-політичних сил, які твердо стоять на українських позиціях, не допустити реваншу антиукраїнських сил.

Звертаємося до чинної влади застосувати необхідні законодавчі і безпекові механізми з метою недопущення колаборантів і агентів Кремля до можливості впливу на масову свідомість українських громадян.

Якщо ми цього не зробимо – суспільство буде повністю інфіковане облудою «русского міра», а українська держава буде знищена.

Пропонуємо відновити Гуманітарну раду при Президенті України з залученням до її роботи відомих і авторитетних діячів культури. Також висловлюємо застереження з приводу озвучених деякими представниками чинної влади намірів об’єднати в одну структуру кілька міністерств, у тому числі Міністерство культури і Міністерство інформаційної політики, що може призвести до подальшої маргіналізації гуманітарної сфери з усіма драматичними для держави наслідками.

Звертаємося до національних творчих спілок і творчих колективів з пропозицією підтримати цю нашу заяву.

25 липня 2019 року.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я