Перекладачі втратили Віля Гримича

0
1069

3 жовтня 2016 року на 91 році життя відійшов у вічність член Київської організації НСПУ з 1966 року, заслужений працівник культури України, учасник Другої Світової війни, перекладач і літературознавець Віль Григо́рович Гри́мич. 

 

Віль Гримич народився 7 червня 1925 року в Москві. Освіту здобув в Україні, навчаючись на філологічному факультеті Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка та в аспірантурі. Був членом-кореспондентом Словенської Академії наук і мистецтв. Лауреат премії імені Максима Рильського (1993). Перекладав зі словацької і словенської, німецької й італійської, французької й англійської, сербської та російської. Вілю Гримичу вельми вдячні кримські татари, поезію яких він популяризував українською. Від природи маючи здібності до мов добре опанував естонську. Також він автор багатьох статей, есеїв у періодиці й книжках про іншомовні літератури, міжлітературні взаємини, зарубіжну україніку й шевченкіану. 

Національна спілка письменників України та Київська письменницька спільнота щиро висловлюють співчуття рідним та близьким літератора з приводу великої втрати, зокрема його дружині Галині Михайлівні, літературознавцю, кандидату філологічних наук, завідувачці кафедри історії літератури і журналістики Інституту журналістики Київського університету ім. Т.Шевченка; та донці Марині, члену КО НСПУ з 2004 р. Хай буде світла пам’ять про Віля Гримича!

 

Відповідальний секретар КО НСПУ

Наталя Куліш

 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я