Президент Литви заявив, що його країна ніколи не визнає окупацію Криму

0

Президент Литви Ґітанас Науседа заявив, що його країна ніколи не визнає окупацію Криму, а також працюватиме над тим, щоб припинити фактичну окупацію Сходу України.

Про це Науседа наголосив під час свого виступу на урочистому польсько-литовському засіданні депутатів та сенаторів у 230-у річницю схвалення Конституції, у Сеймі Польщі, 3 травня, повідомило «Radio Poland».

За його словами, у Європі 21-го століття немає місця для нових сфер впливу, які б заперечували суверенітет незалежних держав.

«Я хотів би підкреслити, що Литва ніколи не визнає незаконну анексію Криму і буде працювати над тим, щоб припинити фактичну окупацію східної частини України. Що б не трапилось, ми не можемо дозволити Україні знову відійти в минуле», — сказав президент Литви.

Він звернув увагу, що сусідні народи, котрі прагнуть встановити демократичні відносини, продовжують боротися із жорстоким нехтуванням свободою.

«Мобілізація російських збройних сил на кордоні з Україною та військові дії на сході України незаконними, озброєними та підтриманими Москвою угрупованнями свідчать про зусилля, тиск та підбурювання до військової напруженості як важеля політичного впливу», — зауважив глава Литви.

Науседа додав, що Польща та Литва спільно стоять на варті історичної спадщини Речі Посполитої обох народів.

«Нашим обов’язком є гарантування, аби історично близькі народи України та Білорусі могли радіти плодам свободи, незалежності та демократії. У минулому вони належали до спільної родини європейських народів, і я вірю, що так буде також у майбутньому», — зазначив він.

Джерело:crimea.suspilne.media.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я