«…Щоб слід свій лишити на чорній землі під ясним сонцем»

0
3097

Ввечері 4 листопада зупинилось серце відомого українського письменника Валентина Чемериса.

 

Народився Валентин Лукич 8 липня 1936 року у селі Заїчинці Семенівського району Полтавської області, потім довгий час жив у Дніпрі, а згодом переїхав до столиці.

Прозаїк, публіцист і фантаст. Відомий автор історичних романів, Валентин Чемерис також автор низки гумористичних творів і творів для дітей. Повість „Аравійська пустеля” вміщена в підручнику з української літератури для 5-го класу, уривок з роману „Ольвія” – в хрестоматії української літератури для 7-8-х класів, у 4-му класі вивчається оповідання „Три секунди на вибір”, а також твори із збірки “Візантійський кінь”.

В.Л. Чемерис лауреат безлічі літературних премій.

Видавався з 1962 року, в тому числі й іноземними мовами.

У 1971 році закінчив літературний інститут ім. О.М.Горького (Москва), працював на підприємствах Придніпров’я, в редакціях обласних газет, Дніпропетровському видавництві „Промінь”.

У 1989-1993 рр. – голова Дніпропетровської організації Спілки письменників України.

У 1993 році В.Л. Чемерис запрошений в Адміністрацію Президента України на посаду головного консультанта першого Президента незалежної держави з питань літератури.

У 1996-2000 рр. – секретар Національної Спілки письменників України, член її Президії і Вищої Ради.

Багато років був заступником головного редактора й завідувачем відділу сатири „Вишняк” у редакції газети „Літературна Україна”.

Він пішов у вічність на 81 році життя в Києві, де проживав близько 20 років. Він був не лише талановитим сучасним письменником, але й гарною людиною, люблячим чоловіком, дбайливим батьком, ніжним дідусем…

«Життя вимірюється не кількістю прожитих років, а тим, що встиг зробити, який слід залишив на землі, скільки добра подарував людям». В.Чемерис.

У ці невимовно важкі для рідних та близьких покійного дні ми поділяємо почуття глибокого суму та невимовної скорботи від непоправної, тяжкої втрати. Світлий, добрий спомин про Валентина Лукича Чемериса назавжди залишиться в серцях колег, усіх, хто працював з ним, хто знав, любив та поважав цю достойну людину.

 

Дніпропетровська обласна організація

Національної спілки письменників України

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я