«У кожній європейській державі діяльність письменницьких осередків підтримується державою». Заява одеських письменників

0
1189

Вельмишановний пане Президенте!

У найстрашніші часи Україну рятували майстри слова. Мов дорогоцінні святині, зберегли мову й національні традиції українського народу. Навіть у часи, коли імперські опричники нищили Україну Валуєвськими циркулярами та Емськими указами, нескінченними кілометрами колимських таборів, народні глашатаї йшли за рідне слово на смерть, до скону боролись за національні українські цінності. Саме осередок найпрогресивніших письменників, членів Національної спілки письменників України, був ініціатором виходу України з ганебного союзу, автором декларації про державний суверенітет України. Більше десяти членів НСПУ стали першими будівничими новітньої України, продуктивно працюючи в першому скликанні Верховної Ради України. Вони закладали першооснову духовного та політичного відродження України, сформулювали й імплементували пріоритети національної самоідентифікації в державну політику. Тисячі членів НСПУ несли українські ідеї в усіх регіонах нашої держави, декларуючи необхідність національного відродження України, брали активну участь у формуванні патріотичної самосвідомості молодого покоління. Навіть на початку 21 століття, позбавлені професійного статусу, гонорарів та можливості заробити письменницькою працею пенсію, члени НСПУ продовжують натхненно працювати у царині розбудови духовності нації. Про це свідчать тисячі мистецько-літературних заходів, десятки тисяч виступів перед читачами: від Києва до найвіддаленіших куточків України, десятки тисяч художніх творів. Ніхто з письменників ніколи не вимагав ані платні, ані нагород. Перебування в складі НСПУ – було й залишається почесним статусом для професійних письменників. Вже від перших днів російської агресії члени НСПУ виїздили на передову, несучи захисникам України палке художнє слово, підтримуючи дух українських звитяжців. За шість років війни війни членами НСПУ були написані тисячі художніх творів про боротьбу нашого народу з агресором, які стали джерелом страшної правди про війну.

Національна спілка письменників України була й залишається надзвичайно потужним джерелом розвитку культури українського народу. Це духовний Wi-Fi української духовності, який підтримує мережу у найвіддаленіших куточках нашої держави. Туди доходять твори наших письменників, несуть інформацію правди про буття українського народу в минулому і зараз. Намагання ворогів української національної культури нівелювати роль НСПУ у розбудові нашої держави, у формуванні європейських цінностей в баченні світу українською громадою , спрямовані проти гармонічного розвитку української національної свідомості. Нам намагаються навішувати ярлики «сталінської» організації, низьковартісності статусу члена НСПУ. Це відомі прийоми, що мають на меті викликати комплекс духовної неповноцінності. Не вийде, панове!

Від 90-х років НСПУ є неприбутковою організацією. А отже, потребує постійної державної підтримки й допомоги. Без цього існування письменницької організації неможливе. У кожній європейській державі діяльність і функціонування письменницьких осередків активно підтримується на всіх рівнях державою, як джерело національної самосвідомості та патріотичних парадигм. Там існує чітке розуміння й гармонізація взаємопідтримки прибуткових і неприбуткових сфер державної діяльності. У багатьох випадках підтримку беруть на себе представники бізнесу – меценати. Ми захоплюємося діяльністю українських меценатів минулого, а між тим – в Україні більше десяти років не піднімається питання прийняття закону про меценатство, знекровлюючи можливості видання цікавих і потрібних для сьогоднішньої України книг, літературних часописів, газет та іншого. Ніхто не може відповісти на питання «чому»?!Позбавлення державного фінансування НСПУ – це не тільки припинення нормального функціонування керівного апарату та відсутність коштів на утримання його приміщень. Це, передусім, знекровлення й фінансовий параліч роботи 24 обласних організацій, унеможливлення й блокування розвитку сучасної української літератури та літератур національних меншин України. Затиснуті у фінансові лабети письменники: дикунськими цінами на видання книжок, відсутністю інституції розповсюдження літературної продукції, навіть за найбільшого бажання, не зможуть повноцінно працювати. Отже, позбавлення НСПУ державного фінансування ставить під загрозу існування Національної спілки письменників України в цілому. Перервуться живі артерії звʼязків письменників з народом, почнеться поступове відмирання духовної складової державного організму. Вам вирішувати, пане Президенте, дарувати Україні світло чи темряву невігластва й духовного хаосу невизначеності! У Ваших руках духовний Wi-Fi України! Зробіть так, щоб його сигнал летів крізь вічність, охоплюючи все нові і нові обрії інформаційного простору!!!

Одеська обласна організація Національної спілки письменників України

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я