Офіцери Литовсько-польсько-української бригади імені князя Острозького взяли участь у церемоії встановлення пам’ятника на честь блаженного священномученика Омеляна Ковча.
Про це повідомляє пресслужба Генерального штабу ЗСУ.
Його встановили в німецькому концентраційному таборі Майданек — таборі смерті на території Польщі, приблизно за 4 км від центру міста Люблін, який було створено згідно з наказом Гіммлера від 20 липня 1941 як табір для утримання військовополонених.
На скульптурі польською, українською та на івриті вигравіювали фрагмент листа отця Ковча, написаного з Майданека до своєї сім’ї:
«Ми тут усі рівні: поляки, євреї, українці, росіяни, латвійці та естонці. Я єдиний священник серед них. Навіть не можу собі уявити, як тут буде без мене. Тут я бачу Бога, який є однаковий для всіх нас, незалежно від наших релігійних відмінностей. Можливо, наші церкви різні, але один і той же Великий і Всемогутній Бог веде нас усіх. Коли я відправляю богослужіння, усі моляться. Вони вмирають по-різному, а я допомагаю їм перейти цей малий міст до вічності».
Довідково.
Омелян Ковч (1884–1944) — український греко-католицький священник-місіонер, сповідник, громадський діяч, патріот, праведник України, блаженний священномученик, покровитель душпастирів УГКЦ.
Омелян Ковч під час німецької окупації Галичини, намагаючись урятувати євреїв від знищення, хрестив їх і видавав їм метрики про хрещення, незважаючи на заборону цього окупаційною владою. Допомагав полякам та українцям. 1942 року за душпастирську діяльність його відправили до концтабору Майданек, де він продовжував служити серед в’язнів різних конфесій та національностей, заохочуючи тих, хто втратив надію на порятунок.
Помер у таборі Майданек 25 березня 1944 року. Його тіло спалено в крематорії.
Джерело: armyinform.com.ua.
Прокоментуєте?