В Музеї історії міста Бердичева презентували книгу про Солотвин

0

Ця подія хоч і не стосувалася напряму міста, але вільних місць у залі Музею практично не було. Тут зібрались ті, кого дійсно цікавить історія краю та історія Солотвина, кого цікавить і сам автор – уродженець села Старий Солотвин, український громадський діяч, публіцист, письменник, голова Національної спілки письменників України, головний редактор «Української літературної газети» Михайло Сидоржевський.

Представлена бердичівлянам книга «Солотвин. З глибини минулого до наших днів» – не лише про історію села. Це багато в чому роздуми про життя, про людей, про їхні справи, перемоги та невдачі. Книга про втрачені мрії та важкі здобутки українського селянства. Про горе втрати близьких та радість появи нового життя… Гортаючи сторінки цього фоліанту, зацікавлений читач дізнається і про долю відомих постатей краю – шляхтичів Тишкевичів, родину поміщиків Чайковських, і про життя звичайних сільських обивателів, відомих лише кільком сотням солотвинцям – Устима Дмитренка, родину Ковалів, сільського історика Івана Рудака. Але в цьому, мабуть, і є потаємний сенс цієї книги – розповісти про історію цього куточка України, вплітаючи в тло оповіді міцні канати, оповиті тоненькими ниточками доль пересічних людей.

Понад годину тривала розповідь про те, як виник задум цієї книги, як народжувались сторінки-розповіді. Про те, зрештою, завдяки кому вирішилось питання фінансування її друку. Тираж її невеликий, тому розійшовся майже миттєво. Але Михайло Сидоржевський запевнив, що за деякий час видавництво надрукує додатковий наклад, що має задовольнити нагальний попит.

Присутні на презентації письменники Валерій Хмелівський та Михайло Пасічник, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Павло Скавронський у своїх виступах високо оцінили нове краєзнавче видання та висловили надію, що автор ще не раз порадує нас своєю творчістю.

Анатолій ГОРОБЧУК

berdychiv.in.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я