21 червня під головуванням очільника Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського відбулося засідання Правління НСПУ.
Правління внесло зміни до свого складу, кооптувавши нових членів замість вибулих. Зокрема присутні проголосували за кооптацію новообраного голови Вінницької обласної організації НСПУ В. Вітковського замість М.Каменюка та В. Герасимчука – замість померлого Вс.Ткаченка.
Після цього М. Сидоржевський поінформував колег про поточні справи в Спілці. Оскільки детальний звіт був на попередньому засіданні Правління в березні і знову буде на з’їзді в листопаді, керівник НСПУ виокремив лише найбільш вагомі питання і проблеми.
Передусім звернув увагу керівників деяких обласних підрозділів НСПУ на затягування процесів реєстрації їхніх статутів і закликав зробити це якнайшвидше. Далі перелічив ті заходи, організаторами і активними учасниками яких була Спілка. Йдеться зокрема про Шевченківське свято у Вінниці, відзначення 100-річчя О.Гончара, книжкову толоку в Ірпені, низку молодіжних заходів, а також досить успішні презентації обласних організацій НСПУ за участі Інституту літератури та Музею літератури. Є ідея у такий же спосіб презентувати літературні часописи.
За словами М. Сидоржевського, Спілка й надалі і проводитиме літературно-мистецькі заходи, посилюючи свою присутність у відстоюванні національних, культурних цінностей українського народу. Однак, за його словами, беручи активну участь у громадсько-політичному житті країни і відстоюючи державницькі інтереси, Спілка не втручатиметься у політичну боротьбу на боці тих чи інших політичних сил.
Особливий наголос керівник НСПУ зробив на фінансових проблемах Спілки. Чи не єдиний шлях – ефективне використання спілчанського майна, оскільки з держбюджету спілчанська діяльність фінансується лише у розмірі 920 тис. грн. на рік. Саме тому очільник НСПУ детально зупинився на поточній господарській діяльності Спілки. Так, чималі суми потрібні зокрема на ремонт Будинку творчості письменників в Ірпені, куди планується залучити реального інвестора.
М.Сидоржевський нагадав, що завдяки продажу за 80 тис. доларів приміщення недобудованої їдальні на території Одеського БТП вдалося зберегти майно НСПУ (Будинок письменників у Києві, Одеський БТП а також харківський Будинок письменників), яке опинилося під загрозою реальної втрати після рішення Київради щодо драконівського збільшення розміру земельного податку (157 тис. грн. щомісячно за користування землею по Банковій, 2) і відповідних дій податківців.
На часі вирішення долі пансіонату «Нафтуся», який перебуває в дуже занедбаному стані. За словами голови НСПУ, найімовірніше його доведеться здати в оренду, аби вберегти від подальшого руйнування. Над цим працює робоча група, а саме рішення прийматиметься колегіально.
Саме так розв’язали проблему з багатопрофільним лікувально-профілактичним центром, у статутному капіталі якого дотепер залишалося 6 % НСПУ. Як відомо, спілчанська поліклініка на Рейтарській, 15 у Києві була відчуджена ще в 2007 – 2008 роках. Поліклініка давно не працює, жодних дивідендів не приносить. Впливати на рішення мажоритарного власника 94% акцій Спілка не має жодної змоги. Очільник НСПУ запропонував вийти зі складу багатопрофільного лікувально-хірургічного центру, оскільки мажоритарний власник готовий викупити частку НСПУ за ринковою ціною.
Заслухавши юриста компанії, який розповів про всі нюанси майбутньої угоди, та думки низки членів Правління, які висловили свою точку зору, переважною більшістю голосів (30 «за», 2 «проти» і 2 «утрималися») рішення вийти зі складу товариства та отримати риноку вартість 6% частки НСПУ в сумі 1 млн. 633 тис. 925 грн. було ухвалене, попри спровоковані одним із двох противників продажу (А.Гай) скандал і бійку.
Правління розглянуло також деякі інші питання порядку денного.
Прес-центр НСПУ