Відбулось засідання Секретаріату НСПУ

0

14 березня під головуванням очільника Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського відбулося розширене засідання Секретаріату КО НСПУ, на яке були запрошені голови творчих об’єднань столичної письменницької організації.

Під час засідання розглянуто питання про підготовку до проведення комплексу заходів в рамках Шевченківського свята 22-24 травня у Києві. Заступник голови НСПУ Тетяна Пишнюк (Фольварочна) презентувала концепцію проведення свята. Розглянуто питання участі представників НСПУ в Міжнародному фестивалі ронделя «На берегах Альти», який щорічно організовує письменник Микола Боровко у м. Бориспіль. Обговорено хід проведення марафону «Шевченківські читання», що відбувся 11 березня у Будинку письменника НСПУ. Всі зауваження та пропозиції щодо організації марафону взяті до уваги та будуть враховані в подальшому.

Голова столичної письменницької організації Марія Морозенко повідомила про ухвалене 13 березня на засідання Правління КО НСПУ  рішення: у зв’язку з наявністю двох протоколів останнього засідання Творчого об’єднання критиків КО НСПУ, що суперечать один одному і ставлять під сумнів легітимність ухвалених на цьому засіданні рішень, та беручи до уваги заяву М. Наєнка про складання ним повноважень голови ТО критиків, доручити заступнику голови цього обєднання  Тетяні Конончук упродовж двох тижнів у приміщенні Будинку письменників скликати збори для обрання нового голови.

М. Морозенко повідомила також, що, на підставі рішення зборів Творчого об’єднання перекладачів, Правлінням  КО НСПУ на посаді голови затверджено Сергія  Борщевського, заступником голови — Тараса Марусика, яких коптовано до складу Правління КО НСПУ. 

Члени Секретаріату одноголосно підтримали погоджене на засіданні Правління КО НСПУ клопотання про подання кандидатури Анатолія Камінчука на звання Заслуженого діяча мистецтв України. 

Голова Творчого об’єднання прозаїків КО НСПУ Василь Трубай ініціював створення Міжнародної премії короткої прози імені Василя Портяка. Секретаріат ухвалив рішення покласти на Василя Трубая підготовку Положення премії.

Секретаріатом затверджено рішення про створення комісії з творчої спадщини Віктора Шовкуна.

Секретар Кабінету молодого автора Богдана Гайворонська доповіла про підготовку і організацію творчих нарад молодих авторів у 2019 році, зокрема, про співпрацю з керівництвом столичної письменницької організації  у проведенні творчої наради молодих авторів у Києві в квітні 2019 року. Також рішенням Секретаріату одноголосно затверджено оновлений список членів журі конкурсу «Гранослов».

Під час засідання Секретаріату НСПУ було обговорено й інші питання порядку денного.

 

Прес-центр НСПУ

 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я