Відбулось засідання Секретаріату НСПУ

0

Під головуванням очільника Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського відбулось чергове засідання Секретаріату НСПУ.

Михайло Сидоржевський інформував про зміни в штаті НСПУ, відкриті вакансії та плани щодо змін в організаційній роботі з вересня 2019 року, зокрема – започаткування та проведення нових фестивалів і літературно-мистецьких заходів під егідою НСПУ. 

Очільник НСПУ повідомив, що в Тернопільській обласній організації НСПУ відбулись звітно-виборні збори, в результаті яких на другий термін головування було обрано Олександра Смика. Голова НСПУ також зупинився на вирішенні нагального питання перереєстрації Донецької обласної організації НСПУ. 

Відбулось обговорення проблем ремонту та реставрації приміщень Будинку письменників на Банковій, 2, а також питання упорядкування бібліотечного фонду НСПУ та оновлення сайту http://nspu.com.ua/ 

Під час засідання Михайло Сидоржевський зробив заяву з приводу позиції НСПУ відносно виборів до Верховної Ради та зачитав Звернення письменників України від 2 липня 2019 року, який було розміщено на всіх офіційних ресурсах НСПУ та на особистій сторінці Михайла Сидоржевського у мережі Фейсбук. 

Під заявою лишили свої підписи 20 письменників України — Д. Павличко, Ю. Щербак, Л. Голота, Б. Горинь, І. Дзюба, В. Женченко, М. Жулинський, П. Засенко, Л. Копань, Т. Майданович, С. Майданська, П. Мовчан, М. Морозенко, Т. Пишнюк, Б. Пономаренко, М. Сидоржевський, В. Скуратівський, М. Слабошпицький. О. Чорногуз, П. Щириця.

Заява відкрита до підписання усіма громадянами України. 

Заступник голови НСПУ Тетяна Фольварочна доповіла про стан підготовки письменницького довідника НСПУ та проблеми, які виникають у процесі роботи з базою даних. 

Василь Клічак, директор видавництва «Український письменник», доповів про роботу видавництва, анонсував вихід альманаху з перекладами українсько-болгарської поезії, над яким видавництво працює в даний час.

Про проблеми роботи газети «Літературна Україна» детально інформував її головний редактор Сергій Куліда. Періодичне видання, на жаль, переживає скрутні часи і потребує фінансової підтримки спонсорів та НСПУ. М. Сидоржевський запевнив, що зробить все можливе, щоб головна інформаційна артерія письменницького осередку не припинила існування.НСПУ звертається з цього приводу до членів організації з проханням оформити передплату на газету.

Секретар НСПУ по роботі з молоддю Богдана Гайворонська оголосила, згідно з рішенням журі, список переможців літературного конкурсу «Гранослов»:

Номінація «Поезія»

Переможець: Іван Бережний

Дипломанти: Василь Малишка, Юлія Комарин, Галина Гулієва, Сергій Рубнікович

Номінація «Проза і драматургія»

Переможець: Олеся Зеліско

Дипломанти: Олег Андрішко (драматургія), Ганна Чіпко, Світлана Порхун (Солана Вітер),

Олена Дмитерко

Номінація «Визвольна боротьба українців від часів козацтва до сьогодення»

Переможець: Валерій Пузік

Дипломанти: Олена Ковтун, Юрій Коцегуб

Номінація «Переклади»

Переможець: Ірина Павлюк

Секретаріат НСПУ одноголосно затвердив рішення суддівської колегії.

Під час засідання Секретаріату НСПУ було затверджено рішення журі премії імені М. Ушакова, а також затверджено зміни в складі журі премії імені В. Короленка. 

Були розглянуті й інші питання порядку денного.

Прес-центр НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я