Відбулося чергове засідання Секретаріату Національної спілки письменників України

0

Під головуванням очільника НСПУ Михайла Сидоржевського відбулося чергове засідання Секретаріату Національної спілки письменників України.

Голова НСПУ звітував про Міжнародне Шевченківське літературно-мистецьке свято «В сім’ї вольній, новій», приурочене до дня перепоховання Т. Г. Шевченка, яке відбулося у Каневі за участі представників НСПУ, розповів про проведення Міжнародного фестивалю ронделя в Борисполі, співорганізаторами якого стали Бориспільська міська рада і НСПУ, повідомив про літературно-історичну дискусію, присвячену «Енеїді» Івана Котляревського, яка відбулася у Національному музеї історії України за участі письменників НСПУ, а також поінформував про інші літературно-мистецькі заходи за спілчанської участі.

На засіданні розглянули питання щодо внесення змін у склад Секретаріату НСПУ. Зі складу Секретаріату і Правління НСПУ виведено секретаря по роботі з молодими авторами Юлію Бережко-Камінську і відповідно кооптовано Інну Ковальчук.

На засіданні заслухали звіт голови НСПУ М. Сидоржевського та головного бухгалтера НСПУ В.Саламахи про фінансове становище Спілки. Зважаючи на мізерне бюджетне фінансування письменницької організації (517 тис. грн. на рік), а також значне ускладнення, спричинене війною, відносин з орендарями, і неможливістю проведення в Будинку письменників платних заходів, фінансове становище НСПУ залишається дуже складним, і це має негативний вплив на діяльність письменницької організації.

На засіданні Секретаріату розглянули і  затвердили заяви на прийом до НСПУ нових членів, зокрема до лав письменницької організації прийняті: Закарпатська письменницька організація – Марія Грицан; Рівненська – Олександр Берестяний; Черкаська – Олександр Діхтяренко, Сергій Зінченко; Чернівецька – Інна Гончар; Чернігівська – Анатолій Покришень; Хмельницька – Степан Шкапій; Вінницька – Анатолій Жарук, Зоя Красуляк; Житомирська – Марія Зіновчук; Івано-Франківська – Валентина Ганущак; Київська – Марія Фоміна, Олег Федоров, Зоя Пацало; Київська обласна – Валентина Швежикайте; Кіровоградська – Роман Любарський; Львівська – Святослав Максимчук, Оксана Кришталева.

Відповідальний секретар НСПУ Микола Гриценко доповів про продовження роботи над створенням Меморіальної дошки, яку планується встановити до Дня Незалежності України на фасаді Будинку письменників у Києві – вона нагадуватиме всім нам про місце і час, де зароджувалися незворотні процеси відновлення української державності.

На засіданні Секретаріату затвердили склад робочої групи для підготовки змін до Положення про прийом до НСПУ, куди ввійшли Михайло Сидоржевський (голова робочої групи), Олександр Божко, Леонід Петровський, Марія Воробей, Ніна Гнатюк і Петро Засенко). Йдеться зокрема про доцільність приймати до Спілки почесними членами тих зарубіжних письменників, які популяризують українську культуру за кордоном.

Також було затверджено склад журі Всеукраїнського літературного конкурсу ім. В. Затуливітра, куди ввійшли Леонід Доценко (голова), Валентина Коваленко, Дмитро Іванов, Раїса Харитонова (Талалай), Наталія Горішна, Ніна Багата, В’ячеслав Гук.

На засіданні затвердили кандидатів від НСПУ до складу журі Літературних премій Кабінету міністрів України імені М. Гоголя (погодили кандидатури Леоніда Петровського, Дмитра Дроздовського, В’ячеслава Медвідя) і премії О. Гончара (затвердили кандидатури Тетяни Фольварочної, Інни Ковальчук і Миколи Гриценка).

Також затвердили кандидатів від НСПУ до складу журі Літературної премії імені Б. Хмельницького – Олексія Кононенка і Миколу Поровського, і  кандидата від НСПУ до складу журі Міжнародної літературної премії імені Всеволода Нестайка – ним став Валерій Хмелівський.

Заступник голови НСПУ Тетяна Фольварочна та секретар НСПУ Олександр Божко запропоновані до складу експертної ради з надання президентських стипендій Міністерства культури України визначним діячам культури.

На засіданні Секретаріату були розглянуті й інші питання порядку денного.

Секретаріат НСПУ

Прокоментуєте?