Вінниця: «Коцюбинський удома» — конкурс архітекторів з оновлення садиби письменника

0
1055

Знайти оригінальні рішення — архітектурні, ландшафтні, смислові — території музею-садиби Михайла Коцюбинського, а також прилеглої площі, де встановлено пам’ятник класику, — така мета творчого змагання архітекторів під назвою «Коцюбинський удома», про початок якого повідомляється на офіційному сайті Вінницької міськради. Про це пише golos.com.ua.

«Завданням найближчих років для колективу музею-садиби та всієї громади є посилення культурного потенціалу імені нашого земляка, знаного у світі класика української літератури Михайла Коцюбинського, — зазначає співорганізатор конкурсу, директор департаменту маркетингу та туризму міськради Олександр Вешелені. — Зробити будинок, у якому він народився, навколишній простір іще більш привабливим для вінничан і туристів, наповнити його мистецьким змістом. Маємо показати його зв’язок із нашим містом, репрезентувавши Коцюбинського на його рідній території».

Презентація конкурсу відбувалася в онлайн-форматі, організатори розповіли майбутнім учасникам про результати власних досліджень території конкурсного проектування, опитування вінничан, представили думки експертів тощо. Нагадаємо, що йдеться про місце, де розміщуються музей-садиба, що збереглася до наших днів, меморіальний сад, подвір’я, а також сусідню площу з пам’ятником письменнику та ігровий дитячий майданчик, який розташований поруч.

За результатами досліджень сформували вихідні дані для проектування та програму архітектурного конкурсу «Коцюбинський удома», що їх представили під час презентації. До участі у змаганні запрошують фахівців з урбаністики, архітектури, ландшафтного дизайну, інших суміжних професій. Доповнити їх мають можливість письменники, літературознавці, художники, представники інших творчих професій. Замовником конкурсу є департамент архітектури та містобудування Вінницької міськради. Призовий фонд становить 300 тисяч гривень.

Нагадаємо, що нині триває реставрація будинку, у якому народився і проживав у різні періоди загалом майже 30 років Михайло Коцюбинський. Кошти на відновлення також надано міською радою.

Ознайомитися з програмою та умовами можна на сторінці конкурсу на сайті Вінницької міської ради.

Термін подачі заявок — до 30 квітня включно.

Віктор СКРИПНИК

На знімку: старі липи на території музею-садиби Коцюбинського пам’ятають письменника

Фото автора

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я