ЗАЯВА СЕКРЕТАРІАТУ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ПИСЬМЕННИКІВ УКРАЇНИ У ЗВ’ЯЗКУ З ВІДКРИТТЯМ У КИЄВІ ОНОВЛЕНОЇ МЕМОРІАЛЬНОЇ ДОШКИ МИХАЙЛОВІ БУЛГАКОВУ

0

Нещодавно, до дня народження М. Булгакова, в Києві відбулася церемонія відкриття його оновленої меморіальної дошки на фасаді так званого «Літературно-меморіального музею М. Булгакова». Тепер дошка «русскому совєтскому пісатєлю» стала україномовною, проте вона є абсолютно недоречною в українських реаліях, оскільки увічнює потворні і небезпечні російські наративи щодо суверенної України.

Кричущий факт зневаги до незалежної України й українських громадян під час жорстокої війни, яку розв’язала росія, не міг лишитися непоміченим і викликав негативну реакцію в соцмережах з боку багатьох наших співвітчизників і спричинився до того, що через два дні після відкриття цю дошку невідомі облили червоною фарбою, яка символізує кров тисяч невинних українців, котрі віддають свої життя за свободу і незалежність України в боротьбі з російськими окупантами.

Нагадаємо, що Секретаріат Національної спілки письменників України минулого року вже порушував актуальне питання присутності в українському культурному просторі українофоба і шовініста М. Булгакова. Ми вимагали закрити музей чужого для української культури письменника в Києві, а на його місці створити музей видатного українського композитора Олександра Кошиця, котрий мешкав у цьому будинку до 1906 року і заслуги якого є дуже вагомими не лише для України, а й для всього світу. Величезний резонанс довкола тієї заяви підтвердив слушність нашої вимоги. Однак якоїсь притомної відповіді від представників влади ми, на жаль, не отримали. (Із цією заявою можна ознайомитися за цим посиланням).

Фактично тодішня заява Секретаріату НСПУ була проігнорована владою. І ось нині як продовження ганьби сталося неприпустиме: під час війни і практично щоденних терористичних обстрілів рашистами України і Києва зокрема, у самому серці столиці, на Андріївському узвозі, люди, які вважають себе «культурною елітою нації», зробили спробу увічнити пам’ять одного із «стовпів русского міра», твори якого є взірцем українофобії.

На наше глибоке переконання, відкриття дошки паплюжить честь і гідність української нації, а подібні дії представників музею М. Булгакова, а також мовчання представників влади щодо цього є прямою загрозою нашій державності і ганебною неповагою до всіх українців, які відстоюють незалежність нашої держави.

Закликаємо представників влади здійснити громадянський чин і належно оцінити «заслуги» ненависника суверенної України Михайла Булгакова – зняти «оновлену» меморіальну дошку і закрити музей цього російського письменника, а також заснувати на його місці музей геніального українського композитора Олександра Кошиця.

Секретаріат Національної спілки письменників України

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я