ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ! ЗАЯВА НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ПИСЬМЕННИКІВ УКРАЇНИ

0

Національна спілка письменників України висловлює глибоке занепокоєння розвитком подій довкола недавніх виборів президента Білорусі.

На превеликий жаль, конституційне право білоруського народу вільно обирати представницькі органи влади, включно з Президентом, у демократичний правовий спосіб, було вчергове знехтувано теперішньою владою на чолі з президентом Олександром Лукашенком. Свідченням цьому стали арешти білоруських політичних активістів з метою зачистки електорального поля під єдиного владного кандидата, неприкритий і брутальний тиск на можливих реальних кандидатів у президенти Республіки Білорусь. Після виборів, які були проведені під диктатом влади, з очевидними і значними порушеннями процесу підрахунку голосів, світова спільнота стала свідком цинічного свавілля і вакханалії жорстоких розправ з боку силовиків проти мирних демонстрантів, котрі намагаються реалізувати своє законне право на захист громадянських свобод.

Шановні сябри!

Ми, українські письменники, пишаємося вами, вашою мужністю, незламністю і вірою в торжество Добра. Ми впевнені, що у цей драматичний для білоруського народу час ви здолаєте зло і переможете!

Ви безперечно переможете, бо з вами – ваша самобутня і багата культура, якою міг би пишатися будь-який європейський народ.
З вами – ваша славна історична спадщина.

З вами — чудова мова титанів вашого національного відродження Франциска Скорини, Янки Купали і Максима Богдановича.
З вами – правда!

Ми, українські письменники, висловлюємо підтримку білоруському народу, який виступив на захист своєї свободи, гідності і права жити в демократичній правовій державі, і вимагаємо від білоруської влади припинити репресії і визнати право народу обирати своє майбутнє.

Жыве Беларусь!

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я