На Євро-2024 використовуватимуть м’ячі з вбудованим мікрочипом: що відомо?

0

Нещодавно, Адідас презентував новий м’яч, який будуть використовувати під час Чемпіонату Європи з футболу у 2024 році. Як повідомляють “Факти”, всередині м’яча вбудовано чіп, який буде допомагати рефері слідкувати за грою рукою. Офіційна назва розробки “Fussballliebe”, що у перекладі з німецької звучить, як “любов до футболу”. 

Розумні м’ячі вже використовувалися минулого року, коли був світовий Чемпіонат у Катарі. Вони допомагали суддям зменшувати час на визначення офсайдів з 70 до 25 секунд. Тим часом, щоб провести час з користю, можна відкрити vip casino online, на якому міститься безліч безкоштовних автоматів.

Цікаво, що європейську футбольну першість прийматиме Німеччина. При цьому, Євро-2024 триватиме орієнтовно, з червня по липень наступного року. У фіналі візьме участь 24 команди, які матимуть змогу пройти кваліфікацію.

Які можливості забезпечить німецький “розумний м’яч”

Інноваційний м’яч від Adidas має спеціальний датчик руху, що розташований всередині та, має можливість підзарядки. Завдяки технології, фіксується до 500 рухів/сек та кожне торкання гравців. Також, чіп має кілька переваг:

  • Напівавтоматизований процес слідкування, який дозволить рефері робити висновки про те, чи опинялися гравці у позиціях поза грою;
  • Створення тривимірного зображення тіла гравця та визначення зони влучення м’яча;
  • Завдяки минулому досвіду (Катар), технологія допоможе фіксувати моменти дотиків до інвентарю. 

Попри це, Fussballliebe виготовлено з екологічно чистих матеріалів. Зокрема, до складу увійшли такі речовини, як: волокна кукурудзи, тростина, каучук та деревина. До того ж розробники повідомили, що 1% від чистих продажів буде застосовано для благодійності. 

Додаткові особливості нового німецького м’яча для футболу

“Любов до футболу” був удосконалений таким чином, щоб зробити ігровий процес більш точним. Цей м’яч має панель з 20 частин та канавки з зовнішнім тисненням, які було протестовано, як у лабораторії, так і в реальних умовах футбольного матчу. Зовні, снаряд має оболонку, що підтримується CTR-CORE.

Щодо зовнішнього вигляду, присутні чорні крильця, підкреслені яскраві краї, згини та точки. Також творці подбали про яскраві кольори, що підкреслюють прихильність країн-учасниць Євро-24 та простоту футболу. До того ж біля назви міст-організаторів, на м’ячі розташовані зображення стадіонів турніру. Щодо датчика Connected Ball від Адідас, він має частоту 500 Гц та забезпечує розуміння кожного руху м’яча. Пристрій живиться від індукційного акумулятора, який можна заряджати у будь-який час. 

Після презентації у Берліні, з 16 листопада, м’яч почали продавати в інших європейських містах, а також на офіційному сайті Адідас. Зокрема, вони гарно розходилися у 9 містах, які прийматимуть Євро-24. Окремо, кожне з цих міст отримало 900 м’ячів для місцевих шкіл, футбольних клубів та інших корисних ініціатив. 

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я