Випадки почастішали: як розпізнати шахраїв в інтернеті?

0

В Україні помітно почастішали випадки шахрайських схем в інтернеті та за допомогою мобільного звʼязку. Зокрема у 2023 році взагалі фіксується рекордна кількість подібних випадків — лише за перше півріччя правоохоронці зафіксували більше кримінальних проваджень, ніж за цілий 2021 рік. Посилення кібератак на території України та щоразу нові винахідливі пастки вимагають українців уважніше ставитися до вхідних дзвінків та підозрілих посилань.

Нові методи, старі сценарії

Попри збільшення так званих інформаційних атак шахраї не пропонують нічого нового — їхня мета полягає у тому, щоб отримати персональні дані жертви або ж якимось чином заволодіти її коштами напряму. Досі найрозповсюдженішим способом залишаються фішингові посилання в інтернеті, переходячи якими: користувач наражає на небезпеку власні акаунти або особисту інформацію. Раніше така проблема була актуальною для сектору азартних розваг, проте сьогодні цей сегмент навпаки відрізняється надійною захищеність, то здійснюючи в умовне казино Elslots вхід, користувач може бути впевнений у безпечному ігровому середовищі та надійних фінансових операціях.

Серйозним приводом до збільшення шахрайських схем в Україні стала поява різного роду соціальних виплат від організацій. Традиційно цільовою аудиторією шахраїв є найменш захищена соціальна група населення, яка охоче відгукується на різноманітні сумнівні пропозиції отримати грошову допомогу за декілька хвилин. У будь-якому випадку кінцевою метою такої пастки є спонукання користувача до того, щоб він заповнив запропоновану електронну форму, де найчастіше вимагається ввести дані банківських карток. Звісно ж, що цього ні в якому разі робити не можна.

Нікуди не поділись і телефонні шахраї — традиційні дзвінки абонентам мобільного звʼязку залишаються, а легенди з роками практично не змінюються:

  • Повідомлення про несподіваний виграш;
  • Помилкове поповнення мобільного рахунку;
  • Спроба видати себе за знайомого та прохання перевести грошей у борг;
  • Ну і класичне — “Ваш родич і біді”.

Зазвичай ідентифікувати такий вид шахрайства допомагає сама бесіда, уточнення деталей, а головне — вимкнення емоцій, на які й роблять ставку шахраї.

Сумнівний спосіб заробітку

Якщо ж з довірливої жертви не вдається виманити гроші напряму, то можна запропонувати їй легкий спосіб заробітку — це відносно новим вид шахрайства, що став популярним у соціальних мережах та месенджерах.

Однією з найпоширеніших таких “робот” у 2023 році стали так звані “гроші за лайки”. На практиці схема працює так: користувач отримує повідомлення з незнайомого номера з пропозицією про роботу, яка не вимагає жодних навичок та вмінь, окрім наявності смартфона. Найчастіше робота полягає у тому, щоб писати відгуки до товарів в інтернет-магазині або ставити лайки у соціальних мережах, а плата буде здійснюватися за надані скриншоти. Дуже скоро “роботодавці” просять придбати у них черговий пакет завдань, який принесе вдвічі більшу винагороду. Звичайно ж, не принесе.

Перш за все, необхідно памʼятати стару приказку про безкоштовний сир у мишоловці — на жаль, ніхто і ніколи не запропонує розбагатіти на рівному місці, не докладаючи до цього жодних зусиль. Саме тому не слід погоджуватися на сумнівні пропозиції незнайомців, якими б вигідними вони не здавалися.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я