Відбувся літературно-мистецький вечір «Цвітуть осінні тихі небеса», присвячений роковинам від дня народження знаного українського поета Андрія Малишка

0

19 листопада сучасні українські митці вшанували пам’ять великого українського поета Андрія Малишка. На літературно-мистецькому вечорі, який відбувся в Музеї літератури, прозвучали найзнаковіші твори поета, які заклали потужний підмурок у формування української культури.

Модератором заходу був очільник НСПУ Михайло Сидоржевський. Він повідомив, що в м. Обухові, на малій батьківщині Андрія Малишка, відбувся урочистий захід із нагоди дня народження поета, а в урочистостях взяли участь представники влади і громадськості, а також письменники Обухівщини і невелика делегація з Києва у складі голови Національної спілки письменників України, секретаря НСПУ Олександра Божка і голови Приймальної комісії НСПУ Петра Засенка. Також письменники відвідали Байковий цвинтар, де вклонилися могилі видатного українського поета, і поклали квіти до пам’ятника А. Малишку в столиці.

М. Сидоржевський також зазначив, що Андрій Малишко належить до представників золотої плеяди українських письменників, твори яких назавжди закарбувалися в пам’яті української нації. Очільник НСПУ подякував обухівцям (Андрій Малишко народився в м. Обухові) за збереження пам’яті про поета. Він зазначив, що Андрій Малишко жив у драматичний страшний час сталінщини й тотального терору, і йому як митцю через це було дуже важко і духовно, і фізично відчувати себе в жахливому ярмі поневолення, проте він прожив світле життя великого митця, маючи щире серце й неосяжну світлу душу, нікого з побратимів по перу не зрадив і нікому не спричинив болю. М. Сидоржевський  також додав, що Андрій Малишко мав надзвичайну популярність і той рідкісний талант, який увічнив його в слові. Також голова НСПУ порушив актуальне питання: що робити зі спадком української культури, яка творилася в радянському ярмі? Чи маємо ми право засуджувати тих письменників, які вимушені були співпрацювати з тодішньою владою? За його словами, ми не маємо права відмовлятися від золотого культурного спадку України, створеного в радянському рабстві, але мусимо бути чесними, відстоювати свою культуру і казати правду, бо саме це робить її в сучасному світі потужною і впізнаваною, а всіх нас – сильними. Також М. Сидоржевський зауважив, що Андрій Малишко своїм життям довів, що навіть у жаских умовах тоталітаризму безсмертне українське слово і щира українська душа є незнищенними, а «Пісню про рушник» переклали на понад 100 мов світу, вона стала символом сучасної України, а ми, українці, маємо боротися й далі за свій багатющий культурний спадок навіть після нашої Перемоги над путінською росією.

На урочистому заході прозвучали найкращі твори поета із уст сучасних українських письменників, зокрема «Білі  каштани,  світлі  вогні…», «Зоре вечорова», «Стежина», «Пісна про рушник», «Дощ», «Вчителька», «Ходить вітер по траві», «Цвітуть осінні тихі небеса…», «Це було на світанку», «Україно моя» та інші.

На вечорі виступили письменники В’ячеслав Гук, Петро Засенко, Борис Пономаренко, Микола Гриценко, Валентина Козак, Тетяна Фольварочна та інші.

Завершуючи урочистий вечір, М. Сидоржевський підсумував: «Спільне горе – гартує й гуртує, і ми – обов’язково переможемо! Усіх нас у цей надважкий доленосний час об’єднує наше потужне величне українське слово, любов до якого ми несемо з колиски, а незглибима творчість Андрія Малишка є одним із потужних символів і орієнтирів української нації, і ми маємо про це завжди пам’ятати і берегти це в наших серцях».

Пресслужба НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я