Душа Луганщини співуча…

0

8 лютого о 15.00 у Будинку письменників (Київ, Банкова-2) відбудеться творчий вечір луганських поетів, членів Національної спілки письменників України.

Між їхніми виступами звучатимуть українські народні пісні, щедрівки, класичні твори, пісні народів світу у виконанні народного академічного хору «Рапсодія», який також приїде з Луганщини. На захід завітають молоді автори з Луганської області, щоб почитати свої вірші. Автори-виконавці Віталій Кобзар та Кирило Провоторов заспівають свої пісні на слова луганських поетів.

…Щедра на таланти Луганщина, особливо на літературні. На ній жили і народжували свої шедеври Борис Грінченко, Володимир Даль, Григір Тютюнник, Володимир Сосюра, Микита Чернявський, Юрій Сліпко,Тарас Рибас, Іван Савич, Іван Низовий… і цей список можна продовжувати.

На Луганщині чи не найбільше з усіх областей України лауреатів Шевченківської Премії, серед яких — Микола Руденко, Василь Голобородько, Іван та Надія Світличні, Владислав Тітов, Григір Тютюнник (посмертно). А чи й донині Луганська обласна організація НСПУ підтримує літературні традиції рідного краю?

Чи залишилась такою, якою і була? Чи примножує свої духовні скарби, чи пам’ятає своїх сивочолих братів по перу, які вже давно відлетіли на небо?

Війна з російськими загарбниками не лише «пошматувала» рідну Луганщину, вона вцілила в самісіньке серце Луганської письменницької організації, яку було розчахнуто навпіл — на тих, хто залишився на окупованих територіях, і на тих, хто виїхав за межі області. На теренах укрїнської Луганщини залишилось лише 7 членів ЛОО НСПУ…

Роки війни приголомшили луганських письменників. Одні просто замовкли в окупації, інші на повний голос затужили за своєю «пораненою Луганщиною». Є й такі, які в усьому зневірились.

Так, ми поранені війною, але ми є. Ми працюємо, пишемо вірші, видаємо книжки і ми будемо до тих пір, доки існує Національна Спілка письменників України. А на підтвердження цих слів запрошуємо всіх на Літературно-музичний вечір «Душа Луганщини співуча», який відбудеться 8 лютого в приміщенні Національної Спілки письменників України на Банковій.

Звісно, не всі луганчани зможуть взяти участь у цьому вечорі за станом здоров’я, за віком, за неможливістю перетнути ворожі кордони. Але ті, кого ви побачите, становлять серцевину Луганської письменницької організації.

Просимо вас підтримати Луганщину і прийти на наш вечір. Вхід вільний та безкоштовний для всіх.


Ганна Гайворонська,
в. о. голови Луганської обласної організації НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я