Сватове — перше місто в Європі, де відкрили меморіальну дошку національному герою Тунісу

0

16 грудня біля Сватівської районної бібліотеки пройшли урочистості з нагоди відкриття на будівлі бібліотеки меморіальної дошки Абуль Касім аш-Шаббі — національному герою, величному поетові, видатному культурному діячеві Тунісу. За словами представника Республіки Туніс в Одесі, голови Туніської діаспори в Україні, доктора Тарека Аль-Алуві, Сватове стало першим містом не тільки в Україні, а і в Європі, де встановили таку меморіальну дошку. Про це повідомляє svatove.city.

Меморіальна дошка Абуль Касім аш-Шаббі

Меморіальна дошка Абуль Касім аш-Шаббі, автор: Сватове.City

Крім Тарека Аль-Алуві, на урочистому відкритті були присутні голова Сватівської райради Людмила Русанова, секретар міської ради Тетяна Бервено, заступник голови райдержадміністрації Альона Акименко, відомий український східнознавець, дослідник, перекладач, культуролог, голова правління Всеукраїнської громадської організації «Українська ініціатива» Юрій Косенко, керівник осередку цієї організації в Луганській області Олег Якубов та інші гості.

Учасники урочистого відкриття меморіальної дошки Юрій Косенко, Тарека Аль-Алуві, Людмила Русанова, Альона Акименко, Тетяна Бервено

Учасники урочистого відкриття меморіальної дошки Юрій Косенко, Тарека Аль-Алуві, Людмила Русанова, Альона Акименко, Тетяна Бервено, автор: Сватове.City

У більшості з нас Туніс асоціюється з курортами, туризмом та відпочинком. Але, перш за все, ця країна унікальна своєю давньою історією, величезною кількістю старовинних архітектурних пам’яток та багатогранною культурою.

Туніс став першою арабською республікою, де було скасоване рабство. Причому раніше, ніж у США. Саме в Тунісі була ухвалена перша в арабському світі конституція. Туніс — найперша арабська країна, що визнала незалежність України у 1991 році. Представники Тунісу підтримали Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН про територіальну цілісність України у 2014 році і продовжують це робити щорічно шляхом голосування.

Республіка Туніс у боротьбі за свою незалежність нагадує боротьбу українського народу під час Революції Гідності. Саме з подій у Тунісі розпочалася у 2010 «Арабська весна». Символом Революції Гідності в Україні став лідер української нації Тарас Шевченко. Символом «арабської весни» у Тунісі став національний герой Абуль Касім аш-Шаббі — геній туніської та світової літератури. Його поезію майже століття цитують нові покоління тунісців, його поетичні рядки увійшли до гімну Тунісу.

Після урочистостей у читальній залі бібліотеки за чашкою чаю гості та запрошені спілкувалися.

Під час бесіди український дослідник Юрій Косенко розповів багато цікавого про Туніс, про лідера туніського народу, видатного борця за незалежність та духовне відродження своєї країни Абуль Касім аш-Шаббі та продекламував у перекладі його найвідомішу поему «До тиранів світу», де головними рядками є: «Якщо одного дня народ захоче жити вільно, доля має йому відгукнутися неодмінно, ніч мусить розвиднитися, а кайдани — тріснути».

Також із промовою виступив представник Тунісу Тарека Аль-Алуві. Він подякував жителям Сватівщини за гостинність і наголосив, що Туніс завжди підтримує Україну на міжнародній арені та висловив сподівання на подальшу дружбу і співпрацю між країнами не тільки на державному рівні, а й на рівні Сватівського району.

Ще Тарека Аль-Алуві вручив листи подяки та символічні подарунки голові Сватівської райдержадміністрації Валерію Честних, керівникам міста та району і Юрію Косенку.

Також під час неофіційного спілкування сучасний український письменник, волонтер Євген Зінич передав до книжкового фонду Сватівської бібліотеки декілька примірників своєї нової книги «Волонтерські щоденники».

  • Сватове.Citу

Відкриття у Сватовому меморіальної дошки на честь ідейного лідера туніського народу стало можливим завдяки спільним зусиллям туніської діаспори в Україні та громадської організації «Українська ініціатива», члени якої за власні кошти виготовили та розмістили меморіальну дошку. Дозвіл на розміщення об’єкта на приміщенні районної бібліотеки надали депутати Сватівської районної ради.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я