«Там, де слово поета жевріє»

0

На Донеччині відбувся обласний конкурс поетів, читців і художників «Любіть Україну!»

Відкритий обласний конкурс поетів, читців і художників «Любіть Україну!» має нелегку прифронтову біографію. Свого часу фестиваль «Срібні дзвони» для вшанування творчості славного земляка Володимира Сосюри щовесни відбувався у Дебальцевому – на межі Донеччини і Луганщини, де свого часу народився поет.

Та після початку гібридної війни і окупації в лютому 2015-го міста проросійськими незаконними збройними формуваннями фестиваль, на жаль, вже став історією. А відродити його спільними зусиллями вдалося у минулому році, приурочивши до 120-річчя з дня народження видатного лірика ХХ століття. Місцем проведення обрали Слов’янськ, де колись кілька разів бував і зустрічався з читачами Сосюра, а перший минулорічний захід засвідчив – «Любіть Україну!» прописався тут всерйоз і надовго.

Участь у цьогорічному обласному конкурсі «Любіть Україну!» взяли 187 претендентів з Донеччини та кількох інших областей. Найбільше було кандидатів на перемогу в номінації «Читці», у якій змагалися юні та інші майстри декламування поезії. Непогано постаралися учасники – художники, виставку робіт яких організували в бібліотеці і ознайомитися з нею могли всі бажаючі. Багато цікавих поетичних творів надійшло також у номінації «Поети». Само собою, у складі журі працювали письменники Донеччини: Микола Сіробаба, Олександр Яровий, Валерій Романько та автор цих рядків. Чимало із надісланих на конкурс робіт присвячені трагічним подіям, про які малі та старші автори знають не з чиїхось розповідей, а із власного гіркого досвіду. Та навіть за цих важких умов мешканці краю, віддаючи належне ліричній творчості Володимира Сосюри, також намагаються сприймати довколишній світ із допомогою схожих поетичних засобів. Переконливим прикладом є й наступні рядки вірша «По Донеччині осінь блука…» Тетяни Руденко з селища Новолуганське Бахмутського району. 

«Наче квітка остання в саду,

Болем щастя й журби червонію.

По Донеччині думкою йду

Там, де Слово Поета жевріє».

 

Або:

 

«Бо як він – так ніхто не кохав…

Нині й прісно! З відкритим обличчям.

Де Сосюра натхненно писав,

Знову осінь в Донеччину кличе!»

 

Погодьтеся, саме заради таких чи подібних їм поетичних рядків і варто проводити конкурс, в ході якого ті ж поети, читці та художники можуть поділитися зразками своєї творчості, отримати підтримку і поштовх для подальшого зростання. Насамперед, звичайно, це стосується юних донеччан-початківців, які тільки ступили на власну творчу стежку.

Вже другий рік поспіль учасники конкурсу «Любіть Україну» погоджуються, що всі-всі вони водночас є й переможцями, бо найкращою нагородою для них всіх є можливість всім разом зібратися, поспілкуватися, обмінятися думками. А ще, звичайно, кращі з кращих отримали дипломи та колоритні сувеніри. Організатори постаралися і замовили у майстрів символічну статуетку — книгу із рядками Володимира Сосюри, виготовлену із …солі, запасами якої багаті надра Донеччини. Такий сувенір отримав і постійний почесний гість творчого дійства, правнук видатного поета Олексій.

 — Найбільшою нагородою для мене є те, що цей творчий захід стає дуже популярним і збільшується кількість його учасників, — ділиться він свіжими враженнями. — Особливо втішає активність дітей і молоді – мешканців із прифронтових міст і сіл Донеччини. Деякі з них не змогли приїхати, але надіслали відео і аудіо своїх виступів і ми змогли їх переглянути і оцінити. Приємно що кількість переходить у якість, адже рівень творів у всіх номінаціях досить серйозний, а тому журі було непросто віддати перевагу комусь із учасників. Отримавши прописку у Слов’янську, відновлене творче дійство, зважаючи на солідну організацію і творчий рівень учасників, ще минулого року претендувало в перспективі змінити статус обласного на всеукраїнський. А цьогорічний конкурс тільки підтвердив закономірність і доцільність подібних прагнень.  

Юлія Потапова, Тетяна Руденко, Микита Мілюков, Світлана Фоменко, Деніза Дудник, Яна Курбаєва, Вікторія Чепурна. Творчість цих та багатьох інших авторів поетичних творів зайвий раз переконують у необхідності, актуальності і важливості конкурсу «Любіть Україну!». Вони люблять Україну завжди і безумовно – присвячують їй щирі і проникливі рядки. Так, як колись робив це відомий земляк, один із найкращих ліриків ХХ століття Володимир Сосюра.

 

Павло КУЩ,

голова Донецької обласної організації НСПУ,

співголова журі конкурсу.

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я