Андрій Пермяков у Дніпрі. Презентація книги «Залізна евакуація»

0
390

4 березня у Дніпрі, на залізничному вокзалі, письменник Андрій Пермяков презентував свій новий проєкт – книгу «Залізна евакуація», в якій розповідається про недавні трагічні події – евакуацію українців із різних куточків нашої країни у лютому-березні минулого року та мужню, по-справжньому героїчну роботу українських залізничників.

Проєкт непростий, навіть складний, оскільки залучені й актори, й візуалізація образів, сам автор читає уривки з книги, та й місце проведення заглиблює відчуття від почутого та побаченого. Приміщення залізничного вокзалу – дуже вдале місце для проведення подібного заходу з темою, яка не відпускає ні пасажирів, ні робітників Укрзалізниці .

Книга у пана Андрія вийшла дуже непроста: це історії від учасників подій – залізничників. Керівники, чергові, провідники розповідають: у текстах іде пряма мова та занадто емоційна розмова про страшні події. І це занурення в травму, яка стала народною, є об’єктивним сприйняттям тієї межі, яку переступило наше суспільство в оцінці війни – кривавої та несправедливої щодо української нації.

Свідоме та півсвідоме сприйняття подій за допомогою розповідей учасників евакуації емоційно «розігнано» до межі, коли і в жінок, і в чоловіків, присутніх на презентації, на очах вибивалися сльози, бо травма та її сприйняття багатовекторні й складні – вони як архетип людського горя, бо очима людей відображено занадто багато. Разом із ними й читачі (у цьому випадку – слухачі) можуть поринути у спогади та відчути весь жах тих місяців, коли люди виїжджали від бомб, руйнації та смерті. 

Скажімо дві речі у фіналі. Книга заслужила собі місце в історії української літератури, яка відображає війну в Україні, вже тим, що без аналітичності й награної публіцистики показала читачеві глибоко травмованих людей, яких урятували, але які й вистояли. Показала героїзм простих робітників залізниці, які попри все працювали, розуміючи, що ніхто, окрім них.

І ще. Описане в «Залізній евакуації» первинне почуття безсилля переростає у ствердження переможної ноти. Коли насправді загартовуєшся у надскладних ситуаціях, так можливо трактувати величезну жертовну роботу людей, кожен із яких просто працював на свойому місці.

На презентації були присутні члени НСПУ Дніпропетровської області, і ми пишаємося самовідданою роботою колеги.

Знаємо, що проєкт буде демонструватися ще у кількох великих містах, тому рекомендуємо відвідати та познайомитися з артистами й поаплодувати автору.

Пресслужба ДОО НСПУ

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я