Джоан Ролінґ: найкращі книжки британки, окрім Гаррі Поттера

0

Джоан Ролінґ написала й книжки в книжках про Гаррі Поттера, які є самостійними творами, а також детективні романи для дорослої авдиторії.

«Закувала зозуля» Ролінґ опублікувала під псевдонімом. Коли було розкрито авторство, продаж книжки зріс на 156 866 % за день.

Уродженка Єйта (Глостершир, Велика Британія) Джоан Ролінґ, котрій 31 липня виповниться 58 років, головно прославилася серією книжок про Гаррі Поттера. Літераторка, котра творить під псевдонімом Дж. К. Ролінґ, не лише казкарка. Вона вельми активно працює на детективній письменницькій ниві, а також як сценаристка. Нижче ми пропонуємо зосередитися на книжках Ролінґ поза всесвітом чарівника з Гоґвортса. Деякі з них, щоправда, опосередковано пов’язані з Гаррі.   


Фантастичні звірі й де їх шукати/Fantastic Beasts and Where to Find Them (2001)


Книжка в книжці. Її читав Гаррі Поттер, тому хоч вона безпосередньо й не пов’язана з історіями про цього чарівника, але викликає зацікавлення читачів, котрі бажають заглибитися у світ поттеріани.

Автором «Фантастичних звірів…» став – за задумом Ролінґ – магічний зоолог Ньют Скамандер. Тому це ім’я уважають одним із псевдонімів письменниці. У книжці йдеться про різноманітних магічних істот.

2016-го року вийшов однойменний із виданням фільм-приквел до серії книжок про Гаррі Поттера.


Казки барда Бідла/The Tales of Beedle the Bard (2007)


Книга-прощання з Гаррі Поттером, й іще одна книжка в книжці. Вона згадується в сьомому романі про нього — «Смертельні реліквії».

Ролінґ видала всього 7 примірників, оздоблених шкірою й напівдорогоцінними каменями. Шість книжок вона подарувала Денієлу Редкліффу, першому літературному агенту Крістоферу Літтлу, своїй сестрі Ді Ролінґ й іншим особам. Сьомий примірник пішов із молотка на «Сотбіс» за близько 4 мільйони доларів. Цю суму продавці переказали на рахунки доброчинної організації, котра допомагає знедоленим дітям Європи.

Згодом 128-сторінкове видання стало доступним для ширшої авдиторії. У ньому прихистилися 5 різношерстих казок, котрі викликають у читачів захоплення, сміх і тривожні відчуття.


Несподівана вакансія/The Casual Vacancy (2012)


Перший роман Ролінґ після поттеріани, орієнтований на дорослу авдиторію. У ньому змальовано події в затишному на перший погляд англійському містечку, у котрому вирують інтриги. Став бестселером в перші дні продажу.


Кувала зозуля/The Cuckoo’s Calling (2013)


Детективний роман, яким Джоан Ролінґ улаштувала літературну містифікацію. Річ у тім, що в продаж він потрапив під псевдонімом письменниці Роберт Ґалбрейт. Через три місяці стало відомо, хто книжку написав насправді.

До того, як ЗМІ оприлюднили звістку про авторство, було продано 1500 паперових і 7000 електронних й  авдіопримірників. Продажі зросли на 156 866 % за день після розкриття авторства.

У романі приватний детектив розслідує загадкову смерть моделі. Він порівнює різні свідчення й переконується, що це було вбивство, а не суїцид.


Шовкопряд/The Silkworm (2014)


Cиквел вищезгаданого роману. Цього разу детектив розшукує зниклого безвісти письменника, який у своєму сатиричному романі висміяв чи не всіх знайомих. Тому підозрюваними в зникненні літератора стає низка осіб.

«Кувала зозуля» й «Шовкопряд» належать до серії детективних романів під назвою «Корморан Страйк». Іще в цій серії такі видання:

  • Кар’єра лиходія (2015)
  • Убивчий білий (2018)
  • Бентежна кров (2020)
  • Чорнильне серце (2022)

За словами Ролінґ, усього серія включатиме близько 10 книжок.

Про головну дійову особу цих романів знімають серіал «Страйк». Ролінґ виступає одним з авторів сценарію до нього. Усього показано 4 сезони, перший із котрих дістався глядачам 2017 року.


Раніше ми писали про найкращі книжки для читання в дорозі. Серед них – «Їсти, молитися, кохати» Елізабет Ґілберт.

afisha.bigmir.net

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я