Історичний променад з Іваном Франком у Києві

0

У суботу, 10 жовтня, у столиці відбувся перформанс «Іван Франко у Києві». Осіннє рандеву для киян і гостей міста з видатним письменником організовував Міжнародний фонд Івана Франка за підтримки Українського культурного фонду в рамках реалізації проєкту «Віртуальний музей «Іван Франко у Києві».

В історичній частині міста, біля Золотих воріт, галицький гість, роль якого виконував актор Станіслав Кирилов, зустрівся з меценатом Євгеном Чикаленком (актор Анатолій Калита) та відомим письменником і громадським діячем Борисом Грінченком (актор Станіслав Мотрич),  з якими підтримував добрі стосунки у вирі громадських задумів та справ. Перформанси супроводжувалися розповіддю про останній візит Івана Франка до Києва у 1909 році.

Організатори реконструювали історичну зустріч  І. Франка з українським громадським і державним діячем, економістом, фольклористом, директором Київської контори Державного банку Віктором Ігнатовичем (актор Олександр Мельнийчук) біля Володимирського собору.

Під час останнього візиту до Києва Івана Франка супроводжував  громадський діяч Дмитро Дорошенко (актор Євгеній Циганко), який проводжав Івана Франка до Львова на київському вокзалі. 

Як зазначив директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус, усі перформанси були проведені для актуалізації постаті Івана Франка і промоції створеного віртуального музею «Іван Франко у Києві», який буде презентовано 20 жовтня 2020 року. «Іван Франко — непочутий пророк. Якщо ми хочемо будувати сильну і заможну державу, то маємо знати свою історію і знакових постатей. А творча спадщина Івана Франка  — це безцінний дороговказ українського державотворення», — зазначив Ігор Курус.

Перформанси «Іван Франко у Києві» відбувалися щотижня, у вихідні дні. Під час прогулянок Києвом І. Франка супроводжували відомі діячі кінця ХІХ ст. – початку ХХ ст.: Олена Пчілка, Павло і Гнат Житецькі, Микола Лисенко, Євген Чикаленко, Борис Грінченко та інші діячі, а дійство щоразу відбувалося на іншій локації.

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 р. як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України.

Буквоїд

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я