Кримськотатарська мова відтепер матиме алфавіт на основі латиниці

0

Український уряд у середу, 22 вересня, ухвалив постанову “Про затвердження алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки”. Відтепер алфавіт кримськотатарської мови міститиме 31 літеру на основі латиниці. 

Таке рішення ухвалили на основі рішення Курултаю кримськотатарського народу 1991-1993 років. Участь у консультаціях узяли Меджліс кримськотатарського народу, фахівці Інституту сходознавства ім. А.Кримського, Інституту мовознавства ім. О.Потебні, Інституту філології КНУ ім. Т.Шевченка і Таврійського національного університету ім. В.Вернадського.

Повністю перейти на латиницю в писемності планують до 1 вересня 2025 року. Для цього Міністерству освіти і науки, Міністерству культури та інформаційної політики, Міністерству з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій доручили в цей термін перевести освітній процес, який здійснюється кримськотатарською мовою, зокрема підручники і методички, на алфавіт на основі латиниці.

Ще одним засобом упровадження латиниці стане популяризація застосування кримськотатарської мови на основі латинської графіки в інших сферах життя.

Таке рішення уряду привітав на своїй сторінці голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

“Поздоровлення кримськотатарському народу у зв’язку з поверненням писемності кримськотатарської мови на латиницю”, – зазначив Чубаров. – “Тільки що сталася подія, що стала можливою лише завдяки зусиллям сотень людей, які здійснювалися ними з історичного засідання першої сесії Курултаю кримськотатарського народу II скликання (червень 1991 року)”.

Джерело: InfoPost.Media

фото: zn.ua


Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я