Лісовий: МОН бракує грошей на нові підручники

0

У державному бюджеті на 2023 на друк підручників заклали 754,9 мільйона гривень, чого не вистачить, аби надрукувати всі необхідні підручники.

Про це міністр освіти і науки України Оксен Лісовий повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

За словами Лісового, 2022 року через повномасштабне вторгнення усі кошти, закладені на підручники, спрямували на потреби оборони. 2023 року потреба у підручниках подвоїлась: потрібно надрукувати підручники для 5 та 6 класів, а також минуло 5 років з моменту друку книжок для 1 і 10 класів.

Як стверджує міністр освіти, закладених у бюджет 754,9 мільйона не стане на те, щоб «покрити всю потребу». З цієї причини Міністерство освіти та науки співпрацює з міжнародними партнерами: представництвом ЄС в Україні, ЮНІСЕФ в Україні, урядом Фінляндії. Станом на 12 вересня партнери вже профінансували друк і доставку підручників на 238,1 мільйона гривень.

«Насамперед бюджетні та донорські кошти спрямували на друк підручників для 5 та 6 класів НУШ, оскільки програми в цих класах змінилися, а підручники були лише в електронному форматі. У 1 та 10 класах програми не змінилися, тож школи можуть видати учням підручники, що вже є в їхніх бібліотеках», — зазначив Оксен Лісовий.

Наразі для 5 класів за кошти спонсорів уже надрукували й доставили до областей 100% підручників з математики та української мови, а також 74%  підручників природничої галузі. За підтримки донорів також надрукують підручники з української літератури, інформатики, світової літератури та іноземної мови. Підручники з історії України видадуть за державний кошт.

Для 6 класу наразі надрукували 116 назв підручників загальним накладом 4 769 768 примірників. 66% підручників для шестикласників від загальної потреби надрукують за державний кошт.

Коштом донорів планують надрукувати підручники з географії, інформатики, мистецтва, технологій та підручників шрифтом Брайля.

Нагадаємо, 2022 року у вільний доступ виклали 60 підручників для школярів.

chytomo.com

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я