«Майстри слова»: 6 вересня виступить Анна Багряна

0

6 вересня в Національному музеї літератури України у рамках спільного проєкту з Національною спілкою письменників України відбудеться зустріч із поетесою, прозаїком, драматургом і перекладачем Анною Багряною та презентація її книжки «Вітрова гора».

Анна Багряна народилася 24 березня 1981 року в м. Фастові Київської області. Закінчила Інститут філології Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Авторка семи поетичних збірок, романів «Етимологія крові», «Дивна така любов», «Дошкуляка», збірки оповідань «Македонські оповідки», п’яти книжок прози для дітей і близько десятка драматичних творів, зокрема збірки «Над Часом» (п’єси для дітей). Твори перекладені багатьма мовами. Окремі поетичні та прозові книжки, а також збірки п’єс виходили в Польщі, Бельгії, Азербайджані, Болгарії, Сербії та Р. П. Македонії. Вистави за п’єсами А. Багряної ставилися в театрах України, США та Македонії.   

Лауреатка Міжнародної українсько-німецької премії ім. О. Гончара, конкурсів «Коронація слова» та «Смолоскип» (2008), Літературного конкурсу СФУЖО ім. Марусі Бек (Канада, 2009), Міжнародних літературних премій «Срібне летюче перо» (Болгарія, 2009), Медитеранської Академії ім. Братів Міладінових (Р. Македонія, 2012), «Свіча Наіміта» (Р. Македонія, 2012 р.) та ін. Член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників.

Роман Анни Багряної «Вітрова гора» – глибоке, світле і дуже актуальне українське фентезі; хоч і базоване на стародавній українській міфопоетиці, та напрочуд сучасне. Він написаний для дітей і молодших підлітків, які полюбляють захопливі фантастичні історії, цікавляться українською міфологією та історією, життям ровесників в інших країнах; а також для батьків, які прагнуть виховати своїх дітей відповідальними, патріотичними, самодостатніми особистостями.

«Вони живуть поміж нас – вітри, онуки Стрибога. Завжди народжуються тут, на берегах Дніпра, зазвичай в одній родині – і дід передає онукові таємні знання та особливі вміння. Однак із Дейвом стається інакше: він народився в Канаді, тож мусить пройти непростий шлях, перш ніж осягнути своє прадавнє українське коріння і відкрити справжнє покликання. Проте вітрові млини на Дніпрових пагорбах манять хлопця, і цьому годі опиратися…», – ідеться про книгу.

Твір отримав спеціальну відзнаку від Дари Корній і Тали Владмирової «Сучасне українське фентезі» у номінації «Романи» Міжнародного літературного конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс, пісенної лірики та творів для дітей «Коронація слова» (2020).

Модератор зустрічі та керівник проєкту «Майстри слова» — Юлія Бережко-Камінська. Початок о 17:00. Вхід за квитками музею.

«Кабінет молодого автора НСПУ»

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я